
Održana prva sjednica Stožera civilne zaštite PGŽ u novom sastavu
Župan Zlatko Komadina donio je Odluku o imenovanju novog Stožera civilne zaštite PGŽ u skladu s Pravilnikom o sastavu stožera, načinu rada te uvjetima za imenovanje načelnika, zamjenika načelnika i članova stožera civilne zaštite.
Održana je prva sjednica Stožera u novom sastavu koji uz načelnika Mladena Šćulca, županijskog vatrogasnog zapovjednika i zamjenika načelnika Gorana Petrca, pročelnika Ureda Županije, čine i članovi: Tomislav Dizdar, načelnik Policijske uprave primorsko-goranske, Matko Škalamera, pročelnik Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Rijeka, prof.dr.sc. Alen Ružić, ravnatelj Kliničkog bolničkog centra Rijeka, doc.dr.sc. Vladimir Mozetič, ravnatelj Doma zdravlja Primorsko-goranske županije, dr.sc. Davor Vukobrat, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Primorsko-goranske županije, prof.dr.sc. Vladimir Mićović, ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije, Vesna Čavar, ravnateljica Društva crvenog križa Primorsko-goranske županije, Darko Glažar, lučki kapetan Lučke kapetanije Rijeka i zapovjednik Županijskog operativnog centra, Marko Andrić, predstavnik Hrvatske gorske službe spašavanja-Stanice Rijeka i Delnice, Branko Vorić, zapovjednik Specijalističke postrojbe za traganje i spašavanje iz ruševina PGŽ, izv.prof.dr.sc. Đulija Malatestinić, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo PGŽ i Damir Malenica, savjetnik u Uredu županije, tajnik Stožera.
Tema sjednica bila je spremnost bolničkih kapaciteta u slučaju daljnjeg pogoršanja zdravstvene situacije na području PGŽ.
Održana vježba sigurnosti i reagiranja na moru u akvatoriju riječke luke
Tijekom vježbe simuliran je sudar trajekta i katamarana, pri čemu je došlo do požara, ozljeđivanja i padanja osoba u more, kao i do onečišćenja morske površine. U vježbi je sudjelovalo više od 200 pripadnika službi i operativnih timova.
Održano godišnje vatrogasno natjecanje djece i mladih PGŽ
U organizaciji Vatrogasne zajednice Primorsko – goranske županije u subotu je na gradskom nogometnom stadionu u Delnicama održano 31. godišnje vatrogasno natjecanje djece i mladih Primorsko – goranske županije koje je okupilo više od 400 sudionika iz 42 dobrovoljna vatrogasna društva.
Sigurnost ključna za uspjeh turističke sezone
Uoči početka glavne turističke sezone, u Kastvu je u organizaciji Turističke zajednice Kvarnera i Policijske uprave primorsko-goranske održan sastanak s predstavnicima institucija koje imaju ključnu ulogu u održavanju sigurnosti u destinaciji i koje svojim djelovanjem izravno ili neizravno utječu na sigurnost destinacije. Sastanku je prisustvovala i resorna pročelnica Ermina Duraj.
DVD Delnice svečanošću i mimohodom proslavilo 150 godina postojanja
Jedan od najdugovječnijih Dobrovoljnih vatrogasnih društava u Primorsko-goranskoj županiji, DVD Delnice proslavilo je 150 godina postojanja. Svečanost, kojoj je nazočila resorna pročelnica Ermina Duraj, započela je velikim mimohodom brojnih vatrogasnih udruga, nastavljena je svečanom akademijom koja je održana u Radničkom domu u Delnicama, a završena vatrogasnom vježbom.