Predavanje o prevenciji raka dojke u Kostreni: Udruga “Nada” najavila nove aktivnosti, ambasadore i proslavu 30. rođendana u lipnju

Predavanje 15.05.2026 Zdravstvo

U Kostreni je održano predavanje na temu „Prevencija i rano otkrivanje raka dojke“, s ciljem podizanja svijesti o važnosti brige o zdravlju, redovitih pregleda i pravovremene prevencije, a u organizaciji Udruge žena operiranih dojki Nada, Rijeka.

Predavačica prim. Helena Glibotić Kresina, dr. med., spec. javnog zdravstva je govorila o, izmeđi ostalog, informiranosti koja spašava živote i o zdravlju koje je naša najveća vrijednost.

Ove godine Udruga Nada slavi 30. rođendan, a proslavit će ovaj veliki jubilej 17. lipnja na Botelu Marina u svečanosti pod nazivom “Slavimo život”.

Predsjednica Udruge Nada Inka Miškulin nastoji unijeti nove sadržaje i suvremene pristupe u rad udruge, s ciljem da njezino djelovanje bude još vidljivije, snažnije i dostupnije ženama kojima je podrška najpotrebnija.

Kroz novitete i dodatne aktivnosti, Udruga Nada nastavit će širiti svoju misiju — pružati pomoć, osnaživati oboljele žene i biti siguran oslonac svakoj ženi na putu suočavanja i oporavka od raka dojke.

Jedan od noviteta su i ambasadorice i ambasador Udruge, koji će svojim angažmanom i prepoznatljivošću dodatno osnažiti vidljivost i popularnost rada Udruge.

Martina Majerle, Iva Močibob, Nikolina Tomljanović, Ermina Duraj, Belma Džomba, Karin Kuljanić, Jana Bubnič Arčanin i Davor Jurkotić će svojim djelovanjem pridonijeti širenju svijesti o važnosti potpore oboljelim ženama te pomoći kako bi Udruga Nada bila još dostupnija svima kojima je njezina pomoć potrebna.

Ovo je bilo još samo jedno u nizu predavanja, a nakon Grada Krka, Malinske, Crikvenice, Novog Vinodolskog, Kostrene, predavanje slijedi Punat na otoku Krku, 18. svibnja, uz slobodan ulaz.

Župan Lukanović predstavio završnu fazu radova Zdravstvenog centra Rujevica: Hitna medicina dobiva prostor kakav njezina važnost zaslužuje

„Treba pogledati u kakvim uvjetima sada radi dojavni centar i u kakvim uvjetima na Turniću radi ova služba, pa će biti jasno kakav je ovo iskorak za hitnu medicinu u Primorsko-goranskoj županiji“, poručio je župan Ivica Lukanović tijekom obilaska Zdravstvenog centra Rujevica Zapad, gdje je u tijeku završna faza izgradnje nove zgrade Zavoda za hitnu medicinu Primorsko-goranske županije.

Udruga ratnih veterana 9. gbr. „Vukovi“ osigurala besplatnu fizioterapijsku podršku za građane Rijeke

Udruga ratnih veterana 9. gardijske brigade „Vukovi“ – Podružnica Primorsko-goranske županije, u sklopu projekta „Korak naprijed – podrška zdravlju, socijalnoj uključenosti i kvaliteti života“, građanima Rijeke omogućuje besplatnu stručnu fizioterapijsku podršku te medicinske i terapijske masaže.

Dom zdravlja u Opatiji dobiva novo lice: U tijeku najveće ulaganje u zdravstvenu infrastrukturu Liburnije

U sklopu obilaska radova na rekonstrukciji i dogradnji Doma zdravlja Primorsko-goranske županije u Opatiji, zamjenici župana Robert Matić i Toni Štimac, zajedno sa suradnicima te predstavnicima Grada Opatije i Doma zdravlja Primorsko-goranske županije, obišli su gradilište i upoznali se s napretkom projekta te dosad izvedenim radovima.

Ulaganja u Dom zdravlja: Bribir dobiva pristupačnije ordinacije, Crikvenica obnovljenu zgradu

Župan Ivica Lukanović obišao je zdravstvene projekte na području Bribira i Crikvenice, usmjerene na podizanje standarda primarne zdravstvene zaštite, bolju dostupnost ordinacija i uređenje prostora Doma zdravlja PGŽ.