Početna konferencija projekta MREŽA KOM5ENTNOSTI
U petak, 4. prosinca 2020. godine u Hotelu Milenij (Maršala Tita 109, Opatija) s početkom u 10.00 sati, održat će se Početna konferencija projekta MREŽA KOM5ENTNOSTI.
Projektom MREŽA KOM5ENTNOSTI planirano je uspostavljanje prostorno – tehničkih uvjeta za rad Regionalnog centra kompetentnosti Ugostiteljske škole Opatija i partnerskih javnih ustanova, u podsektoru turizma i ugostiteljstva, te stvaranje suradnje s gospodarskim sektorom. Svojom opremljenošću i stručnim kadrovima Centar će biti nositelj kvalitetnog strukovnog obrazovanja povezanog sa svijetom rada.
U ime Primorsko-goranske županije, partnera na Projektu, prisutne će pozdraviti župan Zlatko Komadina.
Konferencija će se održati u hibridnom formatu, fizički i online preko platforme ZOOM, uz pridržavanje svih epidemioloških preporuka za prevenciju širenja koronavirusa.
Župan Lukanović u Baški i Puntu: Otoci trebaju snažne javne usluge, domaću proizvodnju i energetsku neovisnost
Župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović boravio je u radnom posjetu Baški i Puntu, gdje je obišao poljoprivredne i energetske lokalitete, zdravstvenu infrastrukturu te održao sastanke s predstavnicima lokalne samouprave.
Zamjenik župana Robert Matić na prvoj sjednici Vijeća za regionalni razvoj
Zamjenik župana Robert Matić sudjeluje na prvoj sjednici Vijeća za regionalni razvoj, institucionaliziranom formatu redovitog sastanka Vlade RH sa županima. Tom prigodom, zamjenik je preuzeo i Sporazum o pružanju financijske i tehničke podrške Regionalne razvojne agencije PGŽ vrijednosti oko 200 tisuća eura.
Županijska skupština bez suglasnosti o rebalansu proračuna: Odgođena realizacija dijela ključnih projekata
Županijski vijećnici na današnjoj sjednici Županijske skupštine nisu usvojili prvi rebalans proračuna Primorsko-goranske županije. Tim izmjenama konsolidirani se proračun trebao povećati za 13,2 milijuna eura, odnosno za 3,3 posto, čime bi novi ukupni financijski plan iznosio 420,2 milijuna eura.
U Rijeci održana konferencija povodom 13 godina Hrvatske u EU: U Primorsko-goransku županiju privučeno više od 1,17 milijardi eura
Povodom obilježavanja 13 godina članstva Republike Hrvatske u Europskoj uniji, u prostorima Gradske knjižnice Rijeka održana je konferencija pod nazivom „13 godina Hrvatske u Europskoj uniji – Kako je Europska unija utjecala na razvoj Primorsko-goranske županije i što nam donose EU fondovi do 2030.?“.