Župan Komadina čestitao nadbiskupu Devčiću veliku obljetnicu
Župan Zlatko Komadina uputio je čestitku riječkom nadbiskupu mons. dr. Ivanu Devčiću povodom 20. obljetnice njegove biskupske službe:
Preuzvišeni nadbiskupe Devčiću,
pridružujem se čestitkama povodom obilježavanja Vašeg velikog jubileja, 20-te obljetnice biskupske službe i posvećenosti vođenju Riječke nadbiskupije. Toj zahtjevnoj i odgovornoj dužnosti od prvog ste dana pristupili otvorenog srca promičući najviše vrijednosti Katoličke crkve i šireći kulturu dijaloga i tolerancije. I riječima i djelima doprinijeli ste jačanju zajedništva i građenju skladnog suživota u našoj višenacionalnoj i multikulturalnoj regiji na čemu Vam se u ime svih stanovnika Primorsko goranske županije od srca zahvaljujem.
Zahvaljujem Vam se i na podršci i partnerstvu u zajedničkim socijalnim i karitativnim projektima, čime ste iskazali poseban senzibilitet za potrebite i najranjivije među nama. Vjerujem da dijelimo ponos što smo prvi u Hrvatskoj osnovali hospicij „Marije Kozulić“ kao mjesto pijeteta i posljednjeg utočišta te utjehe za obitelji umirućih.
Svaki naš susret i suradnja bili su obilježeni međusobnim poštovanjem, razumijevanjem i uvažavanjem Vašeg vjerskog i našeg svjetovnog poslanja. Hvala Vam na svemu što ste činili i činite da bi kao ljudi i kao društvo bili bolji, humaniji i tolerantniji. Želim također dobrodošlicu Vašem nasljedniku, nadbiskupu koadjutoru Mati Uziniću koji će vjerujem nastaviti Vaš pastirski put u sredini koja ga dočekuje širom otvorenog srca.
Vama preuzvišeni nadbiskupe Devčiću, želim puno zdravlja i da još dugo ostanete među nama šireći vjeru i dobrotu.
FOTO: Novi list
Obilježen Dan Grada i Župe Delnice
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Bioras Mandić.
Općina Baška proslavila svoj dan
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Baška je proslavila današnji blagdan Ivanja i Dan općine Baška te ovom prilikom nagradila zaslužne mještane koji su se svojim radom i doprinosom zajednici istaknuli u proteklih 12 mjeseci.
Čestitka povodom Dana antifašističke borbe
Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.
Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.