PGŽ i Društvo crvenog križa prigodnim predbožićnim programom razveselili korisnike domova umirovljenika
Župan Zlatko Komadina i pročelnica UO za socijalnu politiku i mlade Dragica Marač pridružili su se akciji volonteri i zaposlenika Društva Crvenog križa PGŽ koji su prigodno ukrasili dvorište Doma za starije osobe „Kantrida“. S obzirom na stroge epidemiološke mjere u domovima za starije osobe, Društvo Crvenog križa PGŽ u suradnji s Primorsko-goranskom županijom i Hrvatskom glazbenom unijom PGŽ organiziralo je predbožićni program za korisnike socijalnih ustanova kojima je osnivač Primorsko-goranska županija. Uz božićno ukrašavanje dvorišta, korisnicima se mini glazbenim izdanjem Koncerta „Božić je judi“ prenijela i božićna glazbena čestitka. Koncert „Božić je judi“ tradicionalno već 27. godina organizira Hrvatska glazbena unija PGŽ pod vodstvom Jadranke Čubrić.
Ovaj put su se svim srcem pridružili Crvenom križu i PGŽ, dok su ih ravnatelji socijalnih ustanova sa veseljem dočekali. U glazbenom koncertu u Domu na Kantridi nastupila je BONACA & Duško Jeličić, u Domu za starije osobe u Voloskom Šajeta, a u Centru za rehabilitaciju Fortica Martina Majerle i Aleksandar Valenčić.
Zajedništvom svih, korisnicima domova unijelo se bar malo veselja u njihovu svakodnevicu. Da se uspjelo u naumu korisnici domova su potvrdili svojim pjevačkim i plesnim sudjelovanjem na balkonima njihovih soba.
Župan Komadina korisnicima i zaposlenicima Doma poželio je dobro zdravlje te zaželio sretne blagdane.
“Razmišljajući o protekloj godini, strogim epidemiološkim mjerama i njihovim posljedicama koje su se uplele u živote svih nas, ali posebno u živote naših najranjivijih skupina, znali smo što nam je činiti.Pozvali smo naše vjerne volontere, organizirali i zaposlenike županijskog Crvenog križa i GDCK te prigodno ukrasili dvorište, upalili lampice i prizvali čaroliju nadolazećih blagdana. Sve je učinjeno uz pridržavanje mjera socijalne distance i korištenje zaštitnih maski, ali nas to nije spriječilo da lagano zapjevušimo i učinimo po koji plesni korak”, rekla je ravnateljica Društva Crvenog križa PGŽ, Vesna Čavar.

U Zagrebu održana 76. sjednica Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija
Održana je 76. sjednica Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija na kojoj su, u ime PGŽ-a sudjelovali zamjenik župana Toni Štimac i pročelnica UO za socijalnu politiku i mlade Mirela Smojver.
Povjerenstvo za ravnopravnost spolova PGŽ predstavilo svoj rad sudionicima projekta „RiAktiviraj se – mladi za pravednost“
U okviru 16. sjednice županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova, održan je susret sudionika projekta „RiAktiviraj se – mladi za pravednost“, kojeg provodi SOS Rijeka – centar za nenasilje i ljudska prava. Projekt je u sjedištu PGŽ-a predstavila Tina Kovačić iz SOS Rijeka, istaknuvši važnost uključivanja mladih u teme ljudskih prava, ravnopravnosti i aktivnog građanstva.
Održana 39. sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća Primorsko-goranske županije
Na 39. sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća raspravljalo se o izrađenoj Analizi stanja poduzetništva Primorsko-goranske županije u 2025. godini. Radi se o dokumentu u kojem su dane informacije o nefinancijskim i financijskim pokazateljima za razdoblje od 2015. do 2024. godine, koji oblikuju opće stanje gospodarstva Primorsko-goranske županije.
Predstavljeni programi podrške za djecu s teškoćama i osobe s invaliditetom
U Centru za inovacije u socijalnoj skrbi u Rijeci predstavljeni su trogodišnji programi Društva za istraživanje i potporu (DIP) i Udruge za skrb autističnih osoba Rijeka. Projekti, koje financira Ministarstvo zdravstva, usmjereni su na jačanje socijalnih usluga, a osiguravaju podršku korisnicima kroz sve životne faze, od rane intervencije do odrasle dobi.