covid

U PGŽ danas 69 Covid 19 pozitivnih, 82 osobe ozdravile

Info za medije 16.01.2021 Civilna zaštita

U Primorsko-goranskoj županiji 69 je novih slučaja zaraze koronavirusom, a 82 osobe su ozdravile. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 532 uzorka. Broj aktivnih Covid 19 slučajeva trenutno iznosi 902 što je za 15 osoba manje nego jučer.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a Rijeka na bolničkom liječenju nalaze se 74 osobe, od kojih je pet na respiratoru. Tijekom jučerašnjeg dana nije bilo preminulih osoba od COVID-19 bolesti. Udio liječenih osoba od COVID-19 bolesti unutar ukupnog broja zaraženih osoba u PGŽ ostaje stabilan i iznosi 8,2 posto.

COVID stanje 15.01.2021.

Budući liječnici kroz praktičnu edukaciju upoznali rad operativnih snaga civilne zaštite

U sklopu jubilarnog desetog Studentskog kongresa hitne medicine koji se održava u Rijeci, Područni ured civilne zaštite Rijeka i Medicinski fakultet organizirali su terensku edukaciju za buduće zdravstvene djelatnike.

Najava 8. sjednice Županijske skupštine: Predstavljeni kandidati za županijske nagrade i izvješće o stanju sustava civilne zaštite

Predsjednik Županijske skupštine Primorsko-goranske županije, Marko Boras Mandić, na redovitoj konferenciji za novinare najavio je 8. sjednicu Županijske skupštine koja će se održati u četvrtak, 12. ožujka, u prostorima Rektorata Sveučilišta u Rijeci. Dnevni red sjednice obuhvaća 22 točke, među kojima se ističu odluke o dodjeli županijskih nagrada te izvješće o stanju sustava civilne zaštite.

Čestitamo Dan civilne zaštite!

Povodom svečanog obilježavanja Dana civilne zaštite, 1. ožujka, upućujemo iskrenu zahvalnost svim pripadnicima civilne zaštite Primorsko-goranske županije na njihovoj predanosti, hrabrosti i nesebičnom radu.

Nabavljeno navalno vozilo za DVD Prezid

Predstavnicima DVD Prezid uručeni su ključevi navalnog vozila MAN vrijednog 75 tisuća eura. Nabavu vozila sufinancirali su Primorsko-goranska županija, Grad Čabar i Vatrogasna zajednica PGŽ.