Zlatko Komadina - naslovnica

Župan Komadina odbio poziv da sudjeluje na svečanosti otvaranja LNG terminala

Info za medije 29.01.2021 Odnosi s javnošću i protokol

Župan Zlatko Komadina nije prihvatio poziv na današnje svečano otvaranje LNG terminala u Omišlju, jer bi, kako je to i naveo u svom pismenom odgovoru, njegov dolazak bio u suprotnosti s jasno artikuliranim stavovima o neprihvatljivosti tog projekta.

„Ne samo mene kao župana, već i naše Županijske Skupštine, Općine Omišalj, kao i većine stanovnika otoka Krka koji su se argumentirao izjasnili da ne prihvaćaju izgradnju plutajućeg LNG terminal na lokalitetu koji je u važećim prostornim planovima predviđen za izgradnju kopnenog terminala. Svjesni važnosti energetske neovisnosti Hrvatske, kao regionalna i lokalna samouprava prihvatili smo da se uz već postojeće energetske kapacitete na lokalitetu Omišlja kao i susjednom Urinju, izgradi i kopneni terminal za ukapljeni plin, ali uz poštivanje najviših sigurnosnih i ekoloških standarda. Odluka Vlade da se umjesto predviđenog kopnenog izgradi plutajući terminal, koji ne zadovoljava maksimalne ekološke, energetske, ekonomske i estetske standarde, donijeta je usprkos protivljenju lokalne i regionalne samouprave, što smatram neprihvatljivim odnosom državne vlasti prema stavovima i interesima stanovništva ovog kraja. Neprihvatljivo je da su neki drugi interesi presudili u takvoj odluci na štetu razvoja turizma otoka Krka. Da smo u tom protivljenju itekako bili u pravu potvrđuje i sam početak probnog rada LNG terminala koji je izazvao snažan revolt mještana Omišlja jer im je zbog visoke razine buke s terminala narušena kvaliteta života”, poručio je župan u svom odgovoru.

Rab proslavio Dan grada uz osvrt na velike projekte i dodjelu priznanja laureatima

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća u dvorani Kina Rab obilježen je Dan Grada Raba, okupivši brojne visoke uzvanike, predstavnike državne vlasti i lokalne samouprave, među kojima je nazočio i predsjednik Županijske skupštine PGŽ Marko Boras Mandić.

Proglašeni pobjednici foto natječaja za travanj, objavljena tema za svibanj

S obzirom na to da je voda temelj života, ne samo našega, već i svakog drugog oblika života na našem planetu.  Ovaj mjesečni natječaj na temu vode mali je doprinos fotografske zajednice promišljanju o ovom važnom životnom elementu.

Dan općine Mrkopalj: Partnerstvo Općine i Županije donosi nove stanove za mlade

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća obilježen je Dan općine Mrkopalj. Bila je to prigoda za rezime učinjenog u proteklih godinu dana, ali i za najavu ambicioznih planova koji će značajno podići kvalitetu života u ovom dijelu Gorskog kotara.

Obilježen Dan oslobođenja Rijeke

Povodom Dana oslobođenja Rijeke od fašizma, delegacija Primorsko-goranske županije predvođena zamjenicima župana Tonijem Štimcem i Robertom Matićem položila je vijenac na Spomeniku oslobođenja na Delti.