Županija osigurala bolje uvjete rada Školi za primijenjenu umjetnost u Rijeci
Primorsko-goranska županija nabavila je dva šatora koja se nalaze u parku Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci, kako bi se što bolje provodio nastavni proces i praktična nastava sukladno epidemiološkim mjerama. Nabava šatora financirana je kroz Program zaštite i mjera prevencije kod zaraznih bolesti.
Zamjenica župana Marina Medarić istaknula je kako vrijednost šatora iznosi 30 tisuća kuna. “Nalazimo se na ovom prekrasnom mjestu gdje se obrazuju mladi umjetnici koji su imali potrebu za vanjskim prostorom. Kako je Rijeka grad gdje često pada kiša, a i trenutna epidemiološka situacija zahtijeva rad na otvorenom, pridružili smo se ideji ravnatelja koji je zamislio da se praktična nastava održava izvan zgrade. Vjerujem da će ovi šatori značajno pomoći profesorima i učenicima u radu,” dodala je zamjenica Medarić.
Ravnatelj Škole za primijenjenu umjetnost Damir Šegota rekao je da su smanjili broj učenika koji se nalaze u zgradi izvođenjem praktične nastave pod šatorima, a najavio je i češće održavanje nastave na otvorenom i iz općeobrazovnih predmeta.
“Mi smo i prije nastavu često održavali vani, a sada, zahvaljujući ovim šatorima, imamo još bolje uvjete te ćemo ih svakako nastaviti koristiti i nakon završetka pandemije. Ovim se putem želim zahvaliti Primorsko-goranskoj županiji i Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje,” zaključio je ravnatelj Šegota.
Župan Ivica Lukanović primio najuspešnije učenike i mentore: “Izvrsnošću gurate cijelo društvo naprijed”
U Aula Magni Rektorata Sveučilišta u Rijeci održan je svečani prijem za učenike i mentore osnovnih i srednjih škola koji su u školskoj godini 2025./2026. osvojili prva mjesta na državnim natjecanjima i smotrama.
Zamjenik župana Robert Matić na Danu Srednje škole „Hrvatski kralj Zvonimir“: „Obrazovanje je najmoćnije oružje za bolju budućnost“
Zamjenik župana Robert Matić prisustvovao je svečanom obilježavanju Dana Srednje škole „Hrvatski kralj Zvonimir“ u Krku. Tom prigodom, u ime Primorje-goranske županije i župana Ivice Lukanovića, uputio je čestitke svim učenicima, nastavnicima i djelatnicima škole, istaknuvši važnost ove obrazovne ustanove za cijeli otok Krk, ali i cijelu Županiju.
Škola, ljudi i projekti: Župan Lukanović u radnom posjetu čabarskom kraju
Župan Ivica Lukanović boravio je sa suradnicima na području Grada Čabra, gdje je sudjelovao na svečanosti obilježavanja 220. obljetnice otvaranja Pučke škole i 65. obljetnice Srednje škole „Vladimir Nazor“ Čabar. Tijekom dana posjetio je i Gradsko društvo Crvenog križa Čabar, OPG Pintar mladog stočara Željka Malnara, tzv. Minimundus u Gerovu te bivši hotel Snježnik, koji je Županija kupila s namjerom prenamjene u dom za starije osobe.
Velika obljetnica u Novom Vinodolskom: OŠ Ivana Mažuranića proslavila 240 godina rada
Osnovna škola Ivana Mažuranića svečanim je programom u Domu kulture proslavila veliku 240. obljetnicu djelovanja. Škola danas broji 244 učenika u 17 razrednih odjela, 47 polaznika glazbene škole te zapošljava 55 djelatnika, a prepoznatljiva je po njegovanju čakavske besede i lokalnih narodnih običaja.