Zamjenik Braut na otvaranju 9. kongresa Hrvatske udruge medicinskih sestara

Info za medije 17.06.2021 Odnosi s javnošću i protokol

Zamjenik župana Vojko Braut sudjelovao je na svečanom otvaranju 9. kongresa Hrvatske udruge medicinskih sestara Sestrinstvo bez granica koji se održava u Opatiji. Tradicionalno je to okupljanje strukovnih udruga medicinskih sestara i tehničara, a tema ovogodišnjeg kongresa bila je utjecaj pandemije i potresa na mentalno zdravlje medicinskih djelatnika. Pozdravljajući sudionike, zamjenik Braut naglasio je predani rad i ogroman doprinos u borbi za zdravlje u najtežim danima pandemije.

“Sestrinstvo je neprocjenjivo važan segment zdravstvenog sustava, što se potvrdilo i u ovoj korona krizi, koja je sve nas, a pogotovo cjelokupno zdravstvo suočila s ogromnim izazovima i zadaćama. Ova pandemija najveća je zdravstvena ugroza s kojom se suočio svijet u novijoj povijesti s posljedicama čije razmjere još uvijek nije moguće sagledati. Svjedočili smo iznimnim naporima vas medicinskih djelatnika u spašavanju života i to u okolnostima kadrovske i prostorne prenapregnutosti naših bolnica. Nema riječi kojima vam se na tome možemo dovoljno zahvaliti”, rekao je zamjenik Braut.

Obilježen Dan Grada i Župe Delnice

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Bioras Mandić.

Općina Baška proslavila svoj dan

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Baška je proslavila današnji blagdan Ivanja i Dan općine Baška te ovom prilikom nagradila zaslužne mještane koji su se svojim radom i doprinosom zajednici istaknuli u proteklih 12 mjeseci.

Čestitka povodom Dana antifašističke borbe

Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.

Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.