Zamjenik Braut na otvaranju 9. kongresa Hrvatske udruge medicinskih sestara
Zamjenik župana Vojko Braut sudjelovao je na svečanom otvaranju 9. kongresa Hrvatske udruge medicinskih sestara Sestrinstvo bez granica koji se održava u Opatiji. Tradicionalno je to okupljanje strukovnih udruga medicinskih sestara i tehničara, a tema ovogodišnjeg kongresa bila je utjecaj pandemije i potresa na mentalno zdravlje medicinskih djelatnika. Pozdravljajući sudionike, zamjenik Braut naglasio je predani rad i ogroman doprinos u borbi za zdravlje u najtežim danima pandemije.
“Sestrinstvo je neprocjenjivo važan segment zdravstvenog sustava, što se potvrdilo i u ovoj korona krizi, koja je sve nas, a pogotovo cjelokupno zdravstvo suočila s ogromnim izazovima i zadaćama. Ova pandemija najveća je zdravstvena ugroza s kojom se suočio svijet u novijoj povijesti s posljedicama čije razmjere još uvijek nije moguće sagledati. Svjedočili smo iznimnim naporima vas medicinskih djelatnika u spašavanju života i to u okolnostima kadrovske i prostorne prenapregnutosti naših bolnica. Nema riječi kojima vam se na tome možemo dovoljno zahvaliti”, rekao je zamjenik Braut.
Obilježen Dan Grada i Župe Delnice
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Bioras Mandić.
Općina Baška proslavila svoj dan
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Baška je proslavila današnji blagdan Ivanja i Dan općine Baška te ovom prilikom nagradila zaslužne mještane koji su se svojim radom i doprinosom zajednici istaknuli u proteklih 12 mjeseci.
Čestitka povodom Dana antifašističke borbe
Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.
Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.