Obilježena 78. obljetnica oslobođenja interniraca iz logora Kampor
Delegacija Primorsko-goranske županije predvođena ravnateljem ŽLU Rab Nenadom Debelićem paljenjem svijeća i polaganjem vijenca odala je počast žrtvama talijanskog fašističkog Koncentracijskog logora Kampor na otoku Rabu.
Logor su osnovali talijanski fašisti 1942. godina. U četrnaest i pol mjeseci postojanja, do oslobađanja interniraca 11. rujna 1943., kroz logor je prošlo oko 15 tisuća Hrvata, Slovenaca i Židova među kojima i oko 1.200 malodobne djece. Po procjenama, od izgladnjivanja i nehumanih uvjeta u logoru je umrlo oko 4.500 ljudi, od kojeg je broja identificirano 1.490 umrlih.

Predsjednik GV Grada Raba Željko Dumičić kazao je kako je povijest puna primjera koji potvrđuju da je zaborav zločina siguran put u njihovo ponavljanje. “Naša je zadaća da zlu priječimo put, da odašiljemo poruke mira novim generacijama, zbog budućnosti koju trebamo i želimo graditi na nekim drugim vrijednostima, koje poštuju i cijene svaki ljudski život“.
Vijence je, među ostalima, položila delegacija Grada Raba predvođena predsjednikom Gradskog vijeća Željkom Dumičićem i delegacija Veleposlanstva Republike Slovenije predvođena opunomoćenim ministrom Bernardom Štajnerom.
Obilježen Dan Grada i Župe Delnice
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Bioras Mandić.
Općina Baška proslavila svoj dan
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Baška je proslavila današnji blagdan Ivanja i Dan općine Baška te ovom prilikom nagradila zaslužne mještane koji su se svojim radom i doprinosom zajednici istaknuli u proteklih 12 mjeseci.
Čestitka povodom Dana antifašističke borbe
Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.
Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.