U PGŽ obrađeno 1752 uzoraka, 324 pozitivnih
U PGŽ-u je 324 novooboljelih osoba, a 83 ih je ozdravilo, dok se broj aktivnih slučajeva povećao na 1432.
Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 1752 uzoraka briseva, što znači kako je udio pozitivnih unutar broja testiranih uzoraka danas u padu u odnosu na jučer i iznosi 18.49%.
Ukupno je 241 novooboljelih iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena, 33 sa Liburnijskog područja, 15 sa Krka, po 14 iz Crikveničko-vinodolske regije i otoka Raba, 3 sa otoka Cresa, te po 2 sa otoka Lošinja i Gorskog kotara.
U skupini radno aktivnih stanovnika je 172 novooboljelih, 119 osoba pripada mlađim dobnim skupinama, dok se 33 novooboljela nalaze u skupini starijih od 65 godina.
Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti je danas veći za 3 pacijenta u odnosu na jučer i iznosi 62.
U KBC-u Rijeka se u jedinici intezivne skrbi na respiratoru nalazi 6. Tijekom jučerašnjeg dana je nažalost od posljedica COVID-19 bolesti preminula 1 necijepljena osoba.
Udio hospitaliziranih osoba unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva je zbog značajnijeg rasta broja aktivnih slučajeva, te nešto manjeg rasta broja hospitalizacija i dalje stabilan te iznosi 4.33%.

Završena energetska obnova ambulante u Ravnoj Gori: župan Lukanović najavio novu fazu ulaganja u prostore primarne zdravstvene zaštite
Završnom konferencijom projekta „Energetska obnova Doma zdravlja Primorsko-goranske županije – Ispostave Delnice, ambulante Ravna Gora“, predstavljeni su rezultati ulaganja kojim se podiže standard pružanja primarne zdravstvene zaštite u ovoj goranskoj sredini.
Završena energetska obnova Doma zdravlja u Crikvenici: Od energetskog gubitaša do modernog i održivog objekta
Zgrada Doma zdravlja Primorsko-goranske županije – Ispostave Crikvenica u potpunosti je energetski i funkcionalno obnovljena. Riječ je o kapitalnom projektu kojim je postojeća zdravstvena infrastruktura podignuta na znatno višu razinu, čime su osigurani kvalitetniji uvjeti za rad zdravstvenih djelatnika, ali i ugodniji boravak pacijenata.
Projekt revitalizacije lječilišta Veli Lošinj među finalistima izbora za najbolji EU projekt
Projekt „Revitalizacija lječilišnog centra Veli Lošinj kroz digitalnu i zelenu tranziciju“, koji provodi Primorsko-goranska županija, uvršten je među finaliste ovogodišnjeg Izbora za najbolji EU projekt, natjecanja koje organiziraju Jutarnji list, Hrvatska zajednica županija, Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj i portal Župan.hr, uz pokroviteljstvo Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.
Župan Lukanović u Lovranu: Kadrovi, pristupačnost i uređenje ordinacija ključni su izazovi Doma zdravlja
Župan Ivica Lukanović sa suradnicima i ravnateljem Doma zdravlja PGŽ Nikolom Osojnakom obišao je prostorije Doma zdravlja u Lovranu, u sklopu redovitih terenskih obilazaka ordinacija i zdravstvenih prostora na području županije.