covid

U Primorsko-goranskoj županiji 560 novooboljelih osoba

Info za medije 20.11.2021 Zdravstvo

U Primorsko-goranskoj županiji je 560 novooboljelih osoba, a 470 ih je ozdravilo. Tako se broj aktivnih slučajeva u PGŽ danas povećao na 4542. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 2752 uzorka briseva, što čini udio od 20.35% pozitivnih unutar ukupnog broja testiranih uzoraka.

Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 393 novooboljelih osoba, 71 iz Gorskog kotara, 49 s Liburnijskog područja, 39 iz Crikveničko- vinodolskog, šest s otoka Krka, te po jedna s otoka Raba i Lošinja. Najveći broj novooboljelih osoba, njih 288 pripada skupini radno aktivne populacije, 175 mlađim dobnim skupinama te 97 populaciji starijoj od 65 godina.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti je danas veći za šest pacijenata u odnosu na jučer i iznosi 143. U jedinici intezivne skrbi KBC-Rijeka se na respiratoru nalazi 16 osoba, dakle jedna osoba više nego jučer. Tijekom jučerašnjeg dana su nažalost preminule dvije osobe od COVID-19 bolesti s prebivalištem u PGŽ liječenih u KBC-Rijeka.

Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva je, zbog rasta kako broja aktivnih slučajeva tako i hospitaliziranih osoba, približno jednak jučerašnjem te iznosi 3.14%.

Covid-19 PGŽ – stanje 19.11.21.

Domu zdravlja PGŽ stiglo prvo vozilo mobilne ambulante- korak bliže prema dostupnijoj zdravstvenoj skrbi

Predstavnici Primorsko-goranske županije i Doma zdravlja PGŽ preuzeli su prvu mobilnu ambulantu obiteljske medicine u kojoj će se pružati zdravstvena skrb stanovnicima Gorskog kotara i otoka koji u svojoj blizini nemaju izabranog obiteljskog liječnika.

Župan Lukanović : “Medicinski fakultet je ponos regije i stup našeg zdravstvenog sustava”

Medicinski fakultet u Rijeci obilježava svoju 70. obljetnicu. Povodom Dana Fakulteta danas je u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca održana 70. svečana sjednica Fakultetskog vijeća.

Najstarija bolnička škola u Europi — 80 godina Područne škole OŠ Kantrida pri KBC-u Rijeka

Na Klinici za pedijatriju i Klinici za dječju kirurgiju na Sušaku prigodnom svečanošću obilježeno je 80 godina djelovanja škole pri tadašnjoj Dječjoj bolnici Kantrida, sada Područne škole OŠ "Kantrida" pri KBC Rijeka.

Svečano obilježena 200. obljetnica ljekarništva u Bakru

U Bakru je danas svečano obilježena velika obljetnica ljekarništva. Dva stoljeća bogate povijesti prigodno su proslavljena svečanošću koja je u Ljekarni Jadran – Bakar, okupila brojne uzvanike i prijatelje.