korona

U PGŽ-u 680 novooboljelih, 261 osoba ozdravila

Info za medije 14.01.2022 Zdravstvo

U PGŽ-u je 680 novooboljelih osoba, 261 je ozdravila, dok je broj aktivnih slučajeva 8457. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 2600 uzoraka briseva, što čini udio od 26.15% pozitivnih od ukupnog broja testiranih uzoraka.

Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 403 novooboljelih osoba, 77 iz Gorskog kotara, 70 s Liburnijskog područja, 64 iz Crikveničko- vinodolske regije, 58 s otoka Krka, četiri s otoka Raba, te po dvije s otoka Cresa i Lošinja. Najveći broj novooboljelih osoba, njih 399, pripadaju skupini radno aktivne populacije, 190 mlađim dobnim skupinama i 91 populaciji starijoj od 65 godina.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti se i danas smanjio za deset pacijenata u odnosu na jučer i iznosi 107. U jedinici intenzivne skrbi KBC-Rijeka na respiratoru se nalazi pet pacijenata. Nažalost, tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u Rijeka je preminulo još šest osoba od COVID-19 bolesti, od kojih je pet iz PGŽ-a, te jedna iz Ličko-senjske županije.

Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ je, zbog daljnjeg rasta broja aktivnih slučajeva, te nastavka pada broja hospitaliziranih osoba, opet u padu u odnosu na jučer i iznosi 1.26%.

Covid-19 PGŽ- stanje 13.01.22.

Baška dobila modernu ljekarnu: Vrhunska zdravstvena skrb više nije rezervirana samo za velike gradove

Simboličnim rezanjem vrpce danas je svečano otvorena obnovljena ljekarna u Baški. Riječ je o investiciji koja postavlja nove standarde u pružanju ljekarničke skrbi na otoku Krku, s posebnim naglaskom na savjetovanje pacijenata i dječji odjel.

Župan u Gorskom kotaru najavio “Ruralni bonus” za srednjoškolce i primopredao nova sanitetska vozila

Župan Ivica Lukanović boravio je u radnom posjetu Gorskom kotaru, gdje je ravnateljima osnovnih i srednjih škola s tog područja predstavio novu mjeru tzv. “Ruralnog bonusa” – obiteljsku subvenciju čiji je cilj potaknuti učenike da ostanu u Gorskom kotaru i srednjoškolsko obrazovanje nastave u svom kraju.

Tri desetljeća nade: Dan narcisa podsjeća da je prevencija prvi korak u očuvanju zdravlja

Simbol proljeća i novog života, žuti narcis, i ove godine okuplja građane s jedinstvenim ciljem, podizanjem svijesti o raku dojke. Obilježavanje jubilarnog 30. Dana narcisa ove godine nosi snažnu poruku o važnosti brige za zdravlje prije nego što se bolest uopće pojavi.

Predstavljen plan aktivnosti Doma zdravlja PGŽ u Ispostavi Krk za 2026. godinu

Na koordinacijskom sastanku s gradonačelnikom i načelnicima jedinica lokalne samouprave otoka Krka, ravnatelj Doma zdravlja Nikola Osojnak sa suradnicima, predstavio je plan aktivnosti Doma zdravlja Primorsko-goranske županije za 2026. godinu u Ispostavi Krk te ključne izazove s kojima se zdravstveni sustav suočava.