
Klub Sušačana proslavio 30. obljetnicu
Udruga Klub Sušačana 2022. godine navršila je 30 godina postojanja i kontinuiranog djelovanja na području Rijeke i Primorsko-goranske županije.
Povodom izlaska iz tiska i predstavljanja novog dvobroja 119/120 Sušačke revije u prostorijama Kluba održalo se i svečano obilježavanje ove obljetnice uz glazbeni program KUD “Zametski koren”, jednih od najstarijih kulturno-umjetničkih društava u našem gradu i Županiji koje ove godine slavi 100 godina postojanja i aktivnog rada.
Predsjednica Kluba Tamara Morić zahvalila je prisutnima na dolasku. Trideset godina je zavidno vremensko razdoblje, smatra predsjednica, koja je, prisjećajući se vremena kada je Klub osnovan, navela da je svrha bila otrgnuti od zaborava ljude i događaje koji su obilježili ovaj grad.
Zamjenica župana Marina Medarić čestitala je ovu značajnu obljetnicu i zahvalila na doprinosu Kluba razvoju civilnog društva kao i svemu što čine na promicanju i njegovanju kulturno-povijesnog naslijeđa kao i urbanog života Rijeke i Sušaka.
Čestitkama se pridružio i riječki gradonačelnik Marko Filipović.

Dobitnice Gorančice monografije “Lič” i “Puhački orkestar Fužine-175 godina”
Monografije “Lič” skupine autora te “Puhački orkestar Fužine – 175 godina” Marinka Jakovljevića dobitnice su ovogodišnje Gorančice, nagrade Novog lista za književnost Gorskog kotara. Među 17 naslova koji su se našli u konkurenciji književnog natječaja za 2024. godinu ova su se publicistička djela istaknula svojom dokumentarističkom vrijednošću kojom su ovjekovječena zbivanja iz kulturnog i društvenog života ovih goranskih mjesta, kao i dugogodišnjim radom i trudom koji su uložili njihovi autori.
Dodijeljene nagrade za unapređivanje kvalitete kulturnog stvaralaštva PGŽ
Želja nam je bila da vas okupimo, da vam zahvalimo na onome što predano radite i kroz što pokazujete kako se voli županija i grad. Vi radite ono što volite. Drago mi je što sam mogao surađivati s vama, rekao je župan Zlatko Komadina laureatima u kulturi Primorsko-goranske županije.
Predstavljena knjiga Creski armiž akademika Elsa Kuljanića
U Rektoratu Sveučilišta u Rijeci zamjenica župana Marina medarić i pročelnica Izabela Linčić Mužić nazočile su predstavljanju knjige nekadašnjeg rektora Elsa Kuljanića u kojoj se nalaze pjesme i besedar autorovog rodnog mjesta Stivan na otoku Cresu.
Komadina: Hvala svima, vidimo se u nekim drugim okolnostima
Nitko od nas, koliko ja imam informaciju, neće se kandidirati na izborima. A i ja sam svoj izborni put završio. Zahvaljujem svima na praćenju, a posebno pozdravljam vas umirovljenike iz medija jer u tim vodama će nam se putevi ponovno sresti. Hvala svima i vidimo se u nekim drugim okolnostima, zaključio je Komadina na oproštaju s tridesetak okupljenih novinara, fotografa i snimatelja iz raznih medija koji su svih ovih godina pratili rad Primorsko-goranske županije.