Predstavljanje glazbene slikovnice “Hrabri Koko – Il coraggioso Cocco”

15.05.2023

Glazbena slikovnica “Hrabri Koko – Il coraggioso Cocco” u izdanju Zajednice Talijana Rijeka svijetlo dana ugledat će ove subote kada će ovaj glazbeni projekt u koji je uključen i niz osnovnoškolaca s područja PGŽa- biti i službeno predstavljen javnosti.

Knjiga sadrži osam pjesama za djecu na hrvatskom i talijanskom jeziku od kojih je svaka uglazbljena pa publikacija sadrži i notne zapise, kao i crteže djece iz sedam osnovnih škola s područja Primorsko-goranske županije – OŠ Eugen Kumičić, Rijeka, OŠ Srdoči Rijeka, OŠ Klana, OŠ Rikard Katalinić Jeretov, Opatija, OŠ Kozala Rijeka, Katolička OŠ Josip Pavlišić, Rijeka, OŠ-SE Dolac Rijeka. Najbolji rad, “Hrabri Koko”, crtež Petre Bogdanović iz 6. c razreda OŠ Eugen Kumičić, Rijeka, čija je mentorica Klara Rabenseifner Miljević, odabran je za naslovnicu.

Autor pjesama je Zlatko Zelenika, autori glazbe Suzana Matušan Avgustini i Aleksandar Valenčić, koji je ujedno i autor aranžmana, dok je prevoditeljica Ornella Sciucca.

Pjesme su snimljene i u studiju, a snimanje je okupilo pedesetak djece iz dječjih zborova Tratinčice, Male tratinčice, Minicantanti i Škole pjevanja Let’s Academy iz Verone.

Promocija knjige Hrabri Koko bit će održana u subotu, 20. svibnja 2023. godine s početkom u 11.00 sati u Zajednici Talijana Rijeka, a obogatit će ju i izvedbe četiri zbora: Tratinčice, Male Tratinčice, Minicantanti Zajednice Talijana Rijeka te gosti Škole pjevanja Let’s Academy iz Verone.

Više od 180 glazbenika slavi Svjetski dan glazbe u Primorsko-goranskoj županiji

Pod motom „Slavlje glazbe – glazbom u pohode“, od 19. do 21. lipnja diljem Primorsko-goranske županije održat će se bogat i raznovrstan program povodom Svjetskog dana glazbe. Manifestaciju, na konferenciji za novinare, najavili su zamjenik župana Robert Matić, počasna predsjednica HGU PGŽ Jadranka Čubrić, suorganizatorice programa Tatjana Bon i Goranka Tuhtan te istaknuti jazz gitarist Darko Jurković Charlie.

Uz potporu EU-a i Primorsko-goranske županije završena prva etapa obnove Guvernerove palače u Rijeci

Danas održana završna konferencija projekta „Energetska obnova Guvernerove palače u Rijeci“ označila je uspješan završetak prve faze jedne od najsloženijih i financijski najvrjednijih investicija u nacionalnu kulturnu baštinu. Riječ je o prvoj etapi od ukupno sedam predviđenih faza temeljite obnove ovog zaštićenog kulturnog dobra i doma Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja, što ujedno predstavlja prvu ovako sustavnu i temeljitu obnovu zgrade nakon 130 godina.

Ljeto u mom muzeju: Zanimljive poučne radionice za sve uzraste u Prirodoslovnom muzeju Rijeka

Dragi mali i veliki prirodoslovci, pozivamo vas da se pridružite programu radionica "Ljeto u mom muzeju" namijenjenom svim uzrastima željnima istraživanja, stvaranja i dobre zabave. U Prirodoslovnom muzeju Rijeka pripremili su niz edukativnih i interaktivnih radionica kroz koje ćete otkriti zanimljiv i zabavan svijet prirodoslovlja.

Novi bibliobus za županijsku bibliobusnu službu: dostupnost knjige, znanja i kulture stanovnicima cijele županije

Zamjenik župana Robert Matić sudjelovao je na svečanom potpisivanju ugovora za nabavu novog bibliobusa za potrebe županijske bibliobusne službe, projekta vrijednog 725.399,50 eura koji će biti financiran u stopostotnom iznosu bespovratnim sredstvima.