Trudnica sigurno prevezena s Raba u Rijeku novom brodicom HMS-a

Info za medije 24.08.2023 Zdravstvo

Iz Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu izvijestili su o uspješnoj intervenciji na otoku Rabu, gdje je trudnica u visokom stupnju trudnoće za samo 60 minuta, novom, brzom brodicom iz sustava hitne pomorske medicinske službe, prevezena iz Lopara do luke Porto Baroš u Rijeci.

Za ovu uspješnu intervenciju zaslužna je izvrsna koordinacija između Zavoda za hitnu medicinu Primorsko-goranske županije, Ispostava Rab, i Lučke kapetanije Ispostava Rab. Po dolasku u Rijeku, trudnica je vozilom Hitne medicinske službe u pratnji tima HMS-a prevezena u KBC Rijeku na daljnje zbrinjavanje.
Upućen je zahvala svima koji su sudjelovali u pružanju hitne medicinske skrbi tijekom ove intervencije, a posebno timu Hitne medicinske službe Rab i osoblju Lučke kapetanije Rab.

Ovaj događaj dokazuje kako učinkovitost i timski rad mogu biti ključni u spašavanju života, uz podršku odlične organizacije, inovativne tehnologije te suradnje među Ministarstvom zdravstva, Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture te Hrvatskim zavodom za hitnu medicinu pri realizaciji Projekta uspostave hitne pomorske medicinske službe.

Projekt uspostave hitne pomorske medicinske službe uključuje nabavu 6 brzih brodica, od kojih su dvije vrhunski opremljene brodice namijenjene za Primorsko-goransku županiju. Nakon Raba, s nestrpljenjem iščekujemo isporuku brodice u Malom Lošinju idući tjedan, uvjereni u njenu ključnu ulogu u pružanju hitne medicinske skrbi našim građanima.

Udruga „Nada“ proslavila 30 godina rada u Rijeci: Zamjenik Štimac uručio posebno priznanje župana za veliku obljetnicu

Riječka Udruga žena operiranih dojki Nada proslavila je 30 godina uspješnog rada i pružanja pomoći tisućama žena oboljelih od raka dojke. Kao jedna od najstarijih hrvatskih udruga ove vrste, „Nada“ već trideset godina pruža ključnu psihofizičku podršku oboljelima te neumorno promiče važnost prevencije i ranog otkrivanja raka dojke.

Udruga Nada povodom 30 godina djelovanja uručila 50 onko paketa pacijenticama KBC-a Rijeka

Povodom obilježavanja 30 godina djelovanja, Udruga žena operiranih dojki Nada – Rijeka uručila je Klinici za kirurgiju KBC-a Rijeka dodatnih 50 onko paketa namijenjenih ženama operiranima od karcinoma dojke. Primopredaja je održana na sam dan osnutka Udruge, koja već tri desetljeća pruža podršku ženama oboljelima od karcinoma dojke kroz brojne aktivnosti usmjerene na prevenciju, edukaciju i pomoć tijekom liječenja i oporavka.

Župan Lukanović u radnom posjetu Thalassotherapiji Opatija: otvoreni obnovljeni kapaciteti i novi pristupni lift

Župan Ivica Lukanović boravio je u radnom posjetu Thalassotherapiji Opatija, gdje je s ravnateljem prof. dr. sc. Viktorom Peršićem i suradnicima razgovarao o poslovanju ustanove, razvojnim izazovima i srednjoročnom planu ulaganja u jednu od najvažnijih županijskih zdravstvenih ustanova.

Veliki jubilej riječke Udruge NADA: 30 godina rada okrunjeno posebnim priznanjem PGŽ-a

Svečana akademija povodom velike, 30. obljetnice kontinuiranog rada i djelovanja Udruge žena operiranih dojki NADA Rijeka održat će se 17. lipnja na Botelu Marina u Rijeci, najavljeno je danas na konferenciji za novinare u sjedištu Primorsko-goranske županije na kojoj je istaknuta njezina iznimna važnost za cijelu zajednicu.