Dodijeljene nagrade u okviru Dana hrvatskog turizma, više priznanja stiglo u PGŽ

Manifestacija 11.11.2023 Turizam

Dodjelom godišnjih turističkih nagrada najboljima u turizmu u Rovinju okončani su dvodnevni Dani hrvatskog turizma.

Dodjeli nagrada u bivšoj Tvornici duhana Rovinj prisustvovao je župan Komadina sa suradnicima, a svečanosti su nazočili i premijer Andrej Plenković, ministri, saborski zastupnici, župani, gradonačelnici te predstavnici turističkog sektora iz svih segmenata i drugi.

Više priznanja pristiglo je i u Primorsko-goransku županiju. Djelatnicom godine u zdravstvenom turizmu proglašena je Silvestra Španjol Kurilić iz Zavoda za hitnu medicinu PGŽ u Rabu, agencijska djelatnica je Danijela Cvjetičanin Vrljac iz Katarina Linea, djelatnica prodaje i marketinga u turizmu Doris Kujundžić iz opatijskog LRH, pružatelj ugostiteljskih usluga smještaja u domaćinstvu je Grozdana Matušan iz Supetarske Drage, policajac godine Goran Gašpert iz PU Primorsko-goranske radi uspješnog izmještanja i uništenja mine iz akvatorija riječke luke, djelatnica u prijevozu – pomorskom, zračnom ili cestovnom – je Rabljanka Katja Brnabić dok je djelatnik u nautičkom turizmu Borislav Jušić iz Malog Lošinja kao i najbolja kuharica Slavica Matošević iz Crikvenice.

Destinacijom-šampionom hrvatskog turizma za 2023. godinu proglašen je Dubrovnik, a nagradu u poslovnom turizmu dobila je Opatija – kongresna destinacija s tradicijom, koja će ujedno biti domaćin Dana hrvatskog turizma u 2024. godini u čast 180 godina opatijskog turizma.

DHT su zajednički organizirali Ministarstvo turizma i sporta, Hrvatska turistička zajednica i Hrvatska gospodarska komora, koji su nagrade dodijelili u 15 kategorija, među kojima su i dugogodišnje nagrade za najbolje djelatnike “Čovjek ključ uspjeha u turizmu”.

Svečanoj dodjeli nagrada prisustvovali su i zamjenica pročelnika UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj i pročelnica UO za poduzetništvo, turizma i ruralni razvoj Alessandra Ban.

Kvarner slavi titulu Europske regije gastronomije: Riječki Exportdrvo ugostio najbolje od domaćih okusa

U autentičnom ambijentu riječkog Exportdrva danas je svečano označen početak mini ciklusa projekta „Kvarner – Europska regija gastronomije 2026.“ Ovom prestižnom titulom Kvarner potvrđuje svoju posvećenost tradiciji i održivosti, postajući istaknuta destinacija za ljubitelje vrhunske hrane i vina u Europi.

Primorsko-goranskoj županiji odobren projekt Mala 3ARKA vrijedan 2,82 milijuna eura

Primorsko-goranskoj županiji, kao vodećem partneru, odobren je projekt „Mala 3ARKA - očuvanje jedinstvene pomorske baštine sjevernog Jadrana kroz kvalitativnu nadogradnju i pametnu digitalizaciju održive prekogranične kulturno-turističke destinacije pomorskog turizma Mala 3ARKA“. Projekt je vrijedan ukupno 2,82 milijuna eura, od čega se 2,26 milijuna eura financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Kvarner International Wine Festival WineRi i ove godine vraća Rijeku i Kvarner u središte vinske i gastronomske scene Jadrana

Manifestacija koja je prerasla lokalne okvire i postala jedno od prepoznatljivijih regionalnih vinskih događanja održat će se 13. i 14. ožujka u prostoru Exportdrva u Rijeci, od 14 do 20 sati, uz sudjelovanje više od 120 izlagača iz osam država i predstavljanje više od 600 etiketa vina i jakih alkoholnih pića. Ulaznica će se prodavati na ulazu po cijeni od 35 eura.

Župan Lukanović na Wine ViP Eventu: „Autohtone sorte su naša šansa, Županija će potaknuti sadnju novih vinograda“

Grand Hotel Bonavia ugostio je danas deseto, jubilarno izdanje Wine ViP Eventa. Ovaj prestižni događaj okupio je vodeće stručnjake iz svijeta ugostiteljstva, turizma, vinarstva i gastronomije. Kroz bogat program edukacija i degustacija, vodeći akteri eno-gastro scene razmijenili su iskustva i dogovorili nove suradnje.