
Župan Komadina boravi u Virovitici na sastanku Vlade s čelnicima regionalnih i lokalnih samouprava
Župan Zlatko Komadina sudjelovao je u Virovitici na sastanku Vlade sa županima te predstavnicima Udruge gradova i Hrvatske zajednice općina kojim je predsjedao premijer Andrej Plenković.
Na sastanku se razgovaralo o Zakonu o upravljanju nekretninama i pokretninama u vlasništvu Republike Hrvatske, zatim financijskoj potpori jedinicama područne (regionalne) samouprave za podizanje kvalitete obrazovanja te industrijskoj tranziciji Hrvatske kroz jačanje regionalnog gospodarstva.
Ovo su redovni sastanci koje saziva Vlada još od 2016. godine s ciljem uspostave načela partnerstva u komunikaciji sa svim hrvatskim županijama, gradovima i općinama. Tada je dogovorena praksa redovitog usklađivanja višerazinskog upravljanja Hrvatskom, radi njezinoga ravnomjernog regionalnog razvoja.


Objavljen Natječaj za upis učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2025./2026.
U prvi razred srednje škole učenici se prijavljuju i upisuju elektroničkim načinom preko mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole https://srednje.e-upisi.hr, a na temelju natječaja za upis koji raspisuju i objavljuju škole. Učenici će se prijavljivati i upisivati u ljetnome i jesenskome upisnom roku.
Učenici PGŽ osvojili 25 prvih mjesta na državnim natjecanjima
Prvo mjesto su osvojila 24 učenika, 14 učenika osnovnih škola i 10 učenika srednjih škola, od čega je 11 učenika osvojilo prvo mjesto u pojedinačnom, a 13 učenika u grupnom natjecanju. Nikolina Josipa Nikolaus osvojila je čak dva prva mjesta u državnim natjecanjima iz geografije i kemije.
Bologna domaćin 3. partnerskog sastanka projekta Digi-B-Well
U talijanskom gradu Bologni, 12. i 13. lipnja 2025. održava se 3. partnerski sastanak EU projekta Digi-B-Well čiji je vodeći partner Primorsko-goranska županija.
Prezentirani projekti nastali u sklopu predmeta Škola i zajednica (ŠiZ)
U školskoj godini 2024./2025. program ŠiZ-a provodio se u 19 srednjih škola i u njega je bilo uključeno 328 učenika. Kod učenika razvija znanja, vještine i stavove potrebne za aktivno djelovanje u zajednici. Za njegovu je provedbu u županijskom proračunu izdvojeno oko 20 tisuća eura.