U obilježavanju Dana žena policiji se pridružile i predstavnice Povjerenstva za ravnopravnost spolova PGŽ

Info za medije 08.03.2024 Socijalna politika

Na području Policijske uprave primorsko-goranske, danas 8. ožujka na prigodan način obilježen je Međunarodni dana žena.

Tim povodom policijski službenici Postaje prometne policije Rijeka i Službe prometne policije ove Policijske uprave, u Rijeci su ženama darovali cvijeće i paketiće s promidžbenim materijalima (kemijske, magnete s natpisom „Policajac moj prijatelj“, „Stop nasilju“ i druge te USB stickove s natpisom kampanje MUP-a “Web heroj”).

U obilježavanju Dana žena u Rijeci, prometnim policajcima pridružile su se predstavnice Povjerenstva za ravnopravnost spolova Primorsko-goranske županije, predsjednica Jovana Čutul te Paola Bogović i Tina Kovačić.

Uz čestitke za Dan žena i prigodne simbolične poklone, sudionicama u prometu zaželjeli su ugodnu i sigurnu vožnju bez prometnih nesreća ili prekršaja. Policijski službenici i predstavnice županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova, ženama su ponudili pomoć i suradnju istaknuvši da su im na raspolaganju uvijek kada je to potrebno.

Ugodno iznenađene ovakvim znakom pažnje zastavljene vozačice, pješakinje i putnice u vozilima, nakon početnog iznenađenja zahvalile su na čestitkama, prigodnim poklonima i lijepim riječima.

Osim u Rijeci, Dan žena obilježen je i u Opatiji gdje su načelnik Policijske postaje Tomislav Milković i policijski službenici zajedno s predstavnicima Grada Opatije i Šajetom, prolaznice i sudionice u prometu darivali cvijećem, čime su posebno ugodno iznenadili gošće iz nekoliko stranih zemalja.

U Policijskoj postaji Crikvenica, načelnik Dražen Zekić i muški kolege, u prigodnom druženju i u vlastitom aranžmanu svojim su kolegicama uz čestitke za njihov Dan, darovali ruže.

FOTO- PU primorsko-goranska

U Zagrebu održana 76. sjednica Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija

Održana je 76. sjednica Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija na kojoj su, u ime PGŽ-a sudjelovali zamjenik župana Toni Štimac i pročelnica UO za socijalnu politiku i mlade Mirela Smojver.

Povjerenstvo za ravnopravnost spolova PGŽ predstavilo svoj rad sudionicima projekta „RiAktiviraj se – mladi za pravednost“

U okviru 16. sjednice županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova, održan je susret sudionika projekta „RiAktiviraj se – mladi za pravednost“, kojeg provodi SOS Rijeka – centar za nenasilje i ljudska prava. Projekt je u sjedištu PGŽ-a predstavila Tina Kovačić iz SOS Rijeka, istaknuvši važnost uključivanja mladih u teme ljudskih prava, ravnopravnosti i aktivnog građanstva.

Održana 39. sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća Primorsko-goranske županije

Na 39. sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća raspravljalo se o izrađenoj Analizi stanja poduzetništva Primorsko-goranske županije u 2025. godini. Radi se o dokumentu u kojem su dane informacije o nefinancijskim i financijskim pokazateljima za razdoblje od 2015. do 2024. godine, koji oblikuju opće stanje gospodarstva Primorsko-goranske županije.

Predstavljeni programi podrške za djecu s teškoćama i osobe s invaliditetom

U Centru za inovacije u socijalnoj skrbi u Rijeci predstavljeni su trogodišnji programi Društva za istraživanje i potporu (DIP) i Udruge za skrb autističnih osoba Rijeka. Projekti, koje financira Ministarstvo zdravstva, usmjereni su na jačanje socijalnih usluga, a osiguravaju podršku korisnicima kroz sve životne faze, od rane intervencije do odrasle dobi.