Održana sjednica Turističkog vijeća TZ Kvarnera, istaknuti izvrsni turistički rezultati za siječanj i veljaču

Sjednica 19.03.2024 Turizam

Na 17. sjednici Turističkog vijeća Turističke zajednice Kvarnera održanoj u Marini Punat direktorica Irena Peršić Živadinov podnijela je izvještaj o glavnim aktivnostima protekle te planovima za ovu godinu. Istaknula je odlične turističke rezultate u prva dva mjeseca ove godine tijekom kojih je ostvareno gotovo 50 posto više noćenja nego rekordne 2019. godine.

Dodala je kako raduju i vrlo dobre najave hotelijera za nastavak godine i samu turističku sezonu. Na pitanje novinara o problemu kadrova, odgovorila je da se s manjkom kadrova suočava cijela turistička industrija ne samo u RH nego EU i šire, ali prema najavama samih turističkih djelatnika oni su se na vrijeme pripremili.

Sjednici je prisustvovao i župan Zlatko Komadina koji je naglasio da imamo velik prostor za rast turističkih brojki u pred i posezoni, a potvrđuju to i odlični rezultati ovogodišnja prva dva mjeseca.

„Ono što radimo je da podižemo kvalitetu. Imamo puno kapaciteta, ali imamo i brojne motive dolaska u kulturnom turizmu, prirodnoj baštini, gastronomiji i zdravstvenom turizmu”. Komentirao je i sposobnost komunalne infrastrukture za prihvat velikog broja turista.

„Naša infrastruktura je rađena za dupli kapacitet u odnosu na naše stanovništvo. To se značajno povećava ljeti, pa neki kao što je Krk imaju problem zagušenosti prometa, tako da bez novog mosta nećemo moći dalje razvijati kapacitete na Krku. U dogovoru s ministarstvom radi se dokumentacija za drugu cestu (sjevernu) na Krku koja bi išla do Vrbnika preko Šila, Dobrinja, a projektira se i Krčki most s dvije trake”, rekao je župan

Kvarner slavi titulu Europske regije gastronomije: Riječki Exportdrvo ugostio najbolje od domaćih okusa

U autentičnom ambijentu riječkog Exportdrva danas je svečano označen početak mini ciklusa projekta „Kvarner – Europska regija gastronomije 2026.“ Ovom prestižnom titulom Kvarner potvrđuje svoju posvećenost tradiciji i održivosti, postajući istaknuta destinacija za ljubitelje vrhunske hrane i vina u Europi.

Primorsko-goranskoj županiji odobren projekt Mala 3ARKA vrijedan 2,82 milijuna eura

Primorsko-goranskoj županiji, kao vodećem partneru, odobren je projekt „Mala 3ARKA - očuvanje jedinstvene pomorske baštine sjevernog Jadrana kroz kvalitativnu nadogradnju i pametnu digitalizaciju održive prekogranične kulturno-turističke destinacije pomorskog turizma Mala 3ARKA“. Projekt je vrijedan ukupno 2,82 milijuna eura, od čega se 2,26 milijuna eura financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Kvarner International Wine Festival WineRi i ove godine vraća Rijeku i Kvarner u središte vinske i gastronomske scene Jadrana

Manifestacija koja je prerasla lokalne okvire i postala jedno od prepoznatljivijih regionalnih vinskih događanja održat će se 13. i 14. ožujka u prostoru Exportdrva u Rijeci, od 14 do 20 sati, uz sudjelovanje više od 120 izlagača iz osam država i predstavljanje više od 600 etiketa vina i jakih alkoholnih pića. Ulaznica će se prodavati na ulazu po cijeni od 35 eura.

Župan Lukanović na Wine ViP Eventu: „Autohtone sorte su naša šansa, Županija će potaknuti sadnju novih vinograda“

Grand Hotel Bonavia ugostio je danas deseto, jubilarno izdanje Wine ViP Eventa. Ovaj prestižni događaj okupio je vodeće stručnjake iz svijeta ugostiteljstva, turizma, vinarstva i gastronomije. Kroz bogat program edukacija i degustacija, vodeći akteri eno-gastro scene razmijenili su iskustva i dogovorili nove suradnje.