Započeli Humanitarni dani sporta na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu
Humanitarni dani sporta na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji započeli su okruglim stolom „Mladi i sport“ kojem su prisustvovali studenti i nastavnici Fakulteta.
Uvodnim su riječima prisutne pozdravili Luka Vrančić, voditelj projekta i predsjednik Studentskog zbora Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Elena Rudan, prodekanica za poslovne odnose, Katja Luketić, predstavnica Primorsko-goranske županije i glavna tajnica Županijske zajednice sportova, Zlata Torbarina, voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti Grada Opatije i Josip Pavić, državni tajnik Ministarstva turizma i sporta.
U svom obraćanju Katja Luketić istaknula je značaj sporta u svakodnevnom životu, naročito kod mlađih populacija.
Na okruglom stolu koji je moderirala Zoia Dimić, studentica Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu sudjelovali su: Vedran Frelih, predsjednik HMNK Rijeke, Darko Raić-Sudar, sportski direktor HNK Rijeke, Josip Pavić, bivši vaterpolist i državni tajnik Ministarstva turizma i sporta, Samir Barač, član Upravnog odbora Hrvatskog vaterpolskog saveza i Kristijan Gligora, ronilac i arheolog, a naglasak je stavljen na potrebu humanitarnog organiziranja sportskih manifestacija te važnost uključivanja svih dionika u razvoju svijesti o značenju sporta za zdrav svakodnevni život.
U sklopu ove trodnevne manifestacije sudionici će se nadmetati u četiri sporta: tenisu, stolnom tenisu, košarci i futsalu, a završno natjecanje održat će se u nedjelju, 21. travnja s početkom u 9.00 sati u Sportskoj dvorani Marino Cvetković u Opatiji.
Pokrovitelji manifestacije uz Primorsko-goransku županiju je Ministarstvo turizma i sporta, a generalni partner je Adriatic Croatia International Club. Sportski partner je HMNK Rijeka, a partneri projekta su UNIRI Centar za sport, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Grad Opatija i Teniski klub Opatija. Svojim su sponzorstvima odvijanje manifestacije omogućili: Hilton Costabella Resort, EMPL, Vindija, OPG Loboda, Storia Gelato, MK Kvarner, Katarina Line i Erste banka.
Info i foto: poduckun.net
Sport i film zajedno na Cinehillu u Fužinama
Festival će ove godine, u sklopu projekta Primorsko-goranska županija – Europska regija sporta 2026., po prvi put dobiti i poseban Sportski dan te bogat sportsko-rekreativni program namijenjen svim posjetiteljima.
Zajedno pod jedrima: Predstavljen program 27. Fiumanke
U novom Kulturno-turističkom posjetiteljskom centru projekta „Povežimo se baštinom“ na riječkom Korzu predstavljen je program 27. Fiumanke, jedne od najprepoznatljivijih jedriličarskih i nautičkih manifestacija u Hrvatskoj koja će i ove godine okupiti brojne zaljubljenike u more, jedrenje i Rijeku.
Riječki paraboćari dobili vrijednu opremu
Parasportskom Boccia klubu Rijeka pristigla su dva posebna i vrijedna pomagala, specijalizirane boccia rampe koje će osobama s invaliditetom omogućiti potpuno ravnopravno sudjelovanje u natjecanjima. Sredstva za ovu kapitalnu opremu osigurana su kroz Program javnih potreba u sportu Primorsko-goranske županije za 2025. godinu.
Preko 4.000 posjetitelja na Platku: Održan Međunarodni olimpijski dan i 1. Olimpijada umirovljenika
Platak je u nedjelju bio središtem tradicionalnog sportsko rekreacijskog spektakla Međunarodnog olimpijskog dana koji se organizirao povodom obilježavanja Međunarodnog olimpijskog dana, a ove se godine u njegovom sklopu održala i 1. Olimpijada umirovljenika. Na omiljenom izletištu okupilo se preko 4 000 rekreativaca koji su se uključili u brojne atraktivne aktivnosti za sve generacije.