Miljenko Butković novi predsjednik Zajednice sportova PGŽ-a

Skupština 26.06.2024 Sport

U vijećnici Grada Rijeke u ponedjeljak je održana izborna Skupština Zajednice sportova Primorsko-goranske županije.

Skupštinarima je Veljko Karabaić, predsjednik Zajednice sportova PGŽ-a u posljednja dva mandata, predstavio četverogodišnje programsko izvješće, nakon čega se pristupilo izboru novog predsjednika, dva dopredsjednika te novih članova Izvršnog i Nadzornog odbora Zajednice za mandatno razdoblje 2024.-2028. godine. Karabaić je obznanio prisutnima da neće predati kandidaturu za novi mandat te se svima zahvalio na višegodišnjoj suradnji.

Tom prigodom su se kratkim govorima i simboličnim poklonima dosadašnjem predsjedniku za doprinos županijskom sportu zahvalili Sonja Šišić, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu, Hrvoje Balen, direktor Ureda za programe sporta na lokalnoj razini te Darko Ivošević, dugogodišnji glavni tajnik i član Izvršnog odbora Zajednice sportova PGŽ-a.

Nakon provedene procedure i glasanja, za novog je predsjednika Zajednice sportova PGŽ-a izabran Miljenko Butković, dok će na funkcijama dopredsjednika u novom mandatnom razdoblju biti Darko Ivošević i Zoran Pjevalica.

Na kraju sjednice je predstavljen Sportski godišnjak za 2023. godinu kao i monografija “25 godina Zajednice sportova Primorsko-goranske županije”, autora Eduarda Hemara. U svom obraćanju Hemar je izrazio zadovoljstvo sa višegodišnjom suradnjom koja je do sada rezultirala s nekoliko vrlo vrijednih sportskih publikacija. Monografijom su obuhvaćene najvažnije aktivnosti i projekti Zajednice sportova PGŽ-a od osnutka do danas.

Po jedan primjerak monografije i godišnjaka dobili su svi članovi i gosti Skupštine ZS PGŽ-a.

Ministarstvo turizma i sporta raspisalo Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje izgradnje i rekonstrukcije sportskih građevina za 2026. godinu.

Putem Javnog poziva za iskaz interesa za sufinanciranje izgradnje i rekonstrukcije sportskih građevina za 2026. godinu definiraju se ciljevi, kriteriji i postupci za dodjelu sredstava namijenjenih provedbi projekata.

Predsjednik Županijske skupštine prisustvovao revijalnoj košarkaškoj utakmici saborskih zastupnika i sportaša s invaliditetom

U Kostreni je jučer održan poseban sportski susret na inkluzivnom košarkaškom igralištu u blizini osnovne škole, gdje su snage odmjerili članovi neformalne košarkaške reprezentacije Hrvatskog sabora i sportaši s invaliditetom.

Održano 26. izdanje regate Fiumanka

U fantastičnoj atmosferi jedrila se danas u riječkom akvatoriju 26. regata Fiumanka. Jedna od najznačajnijih regata u hrvatskom i regionalnom nautičkom kalendaru okupila je na startu oko 130 jedrilica. Ovogodišnja Fiumanka trebala se jedriti na dvije rute, no zbog slabijeg vjetra svi su jedrili do bove na Kostreni i vratili se u cilj u akvatorij Riječke luke.

Dan otvorenih vrata Krila Kvarnera

Dan otvorenih vrata riječkog Zrakoplovnog društva Krila Kvarnera održan je na Grobničkom polju te je privukao mnoštvo posjetitelja, zaljubljenika u nebo, letenje i avanturu.