
Najavljena 11. manifestacija “100 % zagorsko”
U petak i subotu, 23. i 24. kolovoza, na Korzu u Rijeci, održat će se 11. manifestacija Krapinsko – zagorske županije pod nazivom “100 % ZAGORSKO”. Manifestacija je prodajno – izložbenog karaktera čiji je cilj promovirati Zagorje kao poželjnu turističku destinaciju bogate kulturne baštine i gastronomske ponude, istaknuto je na današnjoj konferenciji za novinare.
Manifestaciju je najavila zamjenica krapinsko-zagorskog župana Jasna Petak, a u ime grada domaćina zamjenica gradonačelnika Rijeke Sandra Krpan. Podršku ovoj promociji krapinsko-zagorske turističke i gastronomske ponude pruža i Primorsko-goranska županija u čije se ime obratila zamjenica župana Marina Medarić, a konferenciji su prisustvovale pročelnica Upravnog odjela KZŽ za poljoprivredu, gospodarstvo, promet i komunalnu infrastrukturu Sanja Mihovilić i voditeljica Ureda Turističke zajednice KZŽ Sanja Škrinjar.
Zamjenica župana Medarić istaknula je kako vjeruje da će ova manifestacija biti prilika za prezentaciju poduzetnika, njihovih proizvoda i usluga na području naše županije, pozvavši sve Riječane i žitelje Primorsko-goranske županije da posjete manifestaciju i zaželjevši gostima ugodan boravak u našem kraju.
Zamjenica župana Petek naglasila je kako je Krapinsko-zagorska jedna od tri kontinentalne županije koje su u vrhu po dolascima posjetitelja i bilježe stalni rast, a upravo stanovnici Primorsko-goranske županije treći su po broju dolazaka i noćenja.
Pozdravljajući gošće iz prijateljske nam županije, zamjenica gradonačelnika Krpan kazala je kako je Zagorje bajkovito u sva četiri godišnja doba, što potvrđuje veliki broj posjeta Riječana toj županiji.
100 % Zagorsko manifestacija je prodajno – izložbenog karaktera na kojoj će biti izlagani poljoprivredni proizvodi uzgojeni na tradicijski, konvencionalni, integrirani i ekološki način te proizvodi tradicijskih obrta Krapinsko-zagorske županije. Izvorne proizvode Zagorja na riječkom Korzu predstavljat će 47 poljoprivrednih proizvođača uz obrtnike, tvrtke, toplice, agroturizme te hotele.
U ponudi će se naći bučino ulje, med, medenjaci, zagorski mlinci, povrće, voće, rakije i likeri, sir, sokovi i voćna vina, suhomesnati proizvodi, kao i licitari i tradicijske igračke koji se nalaze pod zaštitom UNESCO-a. U sklopu manifestacije bit će organizirane cjelodnevne animacije za posjetitelje, poput prezentacije života krapinskih neandertalaca (fotografiranje, animacija djece i odraslih) te popratni glazbeni program u kojem će nastupiti Črleni lajbeki i Hands&Voice.
Trajanje manifestacije 100 % Zagorsko u Rijeci: u petak, 23. kolovoza od 08.00 do 22.00 sata te u subotu, 24. kolovoza od 08.00 do 20.00 sati.

Thalassotherapia Crikvenica kreće u modernizaciju bazena: Investicija od 1,33 milijuna eura za veću energetsku učinkovitost i bolju uslugu
U Thalassotherapiji Crikvenica potpisan je Ugovor o javnoj nabavi radova na adaptaciji i povećanju energetske učinkovitosti bazena, čime započinje realizacija još jednog važnog ulaganja u zdravstveni i wellness turizam Primorsko-goranske županije.
Kvarnerski vinari briljirali na Decanteru osvojivši 12 medalja
Osim uspjeha na Decanteru, vina članova Udruženja Kvarner Wines redovno osvajaju priznanja i na drugim natjecanjima kao što su Kvarner International Wine Trophy, Vinistra, Sabatina, Festival vina Moslavina, Gudovac i mnogi drugi. Ti uspjesi snažno pridonose promociji Kvarnera kao vodeće eno-gastronomske destinacije, ususret 2026. kada će Kvarner biti Europska regija gastronomije.
U Budimpešti predstavljena ljepota i raznolikost turističke ponude PGŽ
Na ovogodišnjim "Dodirima Hrvatske" sudjelovali su Primorsko-goranska županija, Grad Požega i Općina Sračinec, koji su kroz pripremljeni program predstavili mađarskoj javnosti ono najbolje iz svojih krajeva. Primorsko - goransku županiju predstavio je zamjenik župana Toni Štimac te turističke zajednice grada Rijeke i riječkog prstena.
Održano 26. izdanje regate Fiumanka
U fantastičnoj atmosferi jedrila se danas u riječkom akvatoriju 26. regata Fiumanka. Jedna od najznačajnijih regata u hrvatskom i regionalnom nautičkom kalendaru okupila je na startu oko 130 jedrilica. Ovogodišnja Fiumanka trebala se jedriti na dvije rute, no zbog slabijeg vjetra svi su jedrili do bove na Kostreni i vratili se u cilj u akvatorij Riječke luke.