HGSS Stanici Delnice predano novo terensko vozilo
Stanica Hrvatske gorske službe spašavanja u Delnicama bogatija je za novo vozilo vrijedno 60.000 eura, čija je nabava ostvarena zajedničkim financiranjem Primorsko-goranske županije, HGSS-a te općina i gradova Gorskog kotara. Vozilo je danas svečano predstavljeno u Delnicama kojem su prisustvovali zamjenik župana Petar Mamula, pročelnica UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj, načelnik Lokvi Toni Štimac i pročelnik HGSS Stanice Delnice Denis Kauzlarić.
Zamjenik Mamula istaknuo je kako ovo ulaganje simbolizira uspješan model suradnje između županije, lokalne samouprave i HGSS-a u jačanju infrastrukture civilne zaštite.
„Posao koji rade ovi ljudi u HGSS-u je nešto što nema cijenu i ne može se platiti novcem. Iako to ne možemo platiti, ono što možemo je zanavljati opremu koja je skupa i potrebna kako bi ti ljudi najbolje moguće radili svoj posao,“ rekao je zamjenik, dodajući kako prirodne ljepote Gorskog kotara privlače sve više posjetitelja, čime raste i potreba za hitnim intervencijama.
Primorsko-goranska županija kontinuirano podupire HGSS, samo u ovoj godini s 30.000,00 eura, istaknula je pročelnica Duraj, podsjetivši da je upravo Županija sufinancirala kupnju zgrade sjedišta Stanice Delnice. „Ovo je nastavak naše dugogodišnje suradnje s civilnom zaštitom, vatrogascima i HGSS-om,“ dodala je pročelnica.
„Ovo vozilo nije samo moderan komad opreme, već odraz vizije i prepoznavanja važnosti sigurnosti od strane lokalne i regionalne vlasti i na tome vam hvala“, izjavio je pročelnik Kauzlarić. Dodao je kako će novo vozilo služiti ne samo građanima Gorskog kotara, već i brojnim izletnicima te je izrazio nadu da će se u narednim godinama nastaviti obnavljati vozni park.
Načelnik Štimac naglasio je širi značaj ulaganja u HGSS, spomenuvši da ova služba ne djeluje samo na lokalnoj, već i na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Podsjetio je na nedavne angažmane HGSS-a u kriznim situacijama, poput pomoći u Turskoj nakon razornog potresa te pozvao i državu da se uključi u sufinanciranje.
Nabavljeno vozilo značajno će pomoći većoj operativnosti i efikasnosti u akcijama spašavanja i djelovanja, sigurnosti i zaštiti života.
Budući vatrogasci na 6. kupu DVD-a Sušak
Vatrogasno natjecanje za vatrogasni pomladak, djevojčice i dječake od 6 do 12 godina održano je ispred Dječje kuće u Art-kvartu “Benčić” u organizaciji Dobrovoljnog vatrogasnog društva “Sušak” – Rijeka. Riječ je o natjecanju u standardnoj vježbi rušenju meta s brentačama. Po svakoj ekipi nastupa devet članova.
JVP Crikvenica dobila vatrogasno vozilo za šumske požare
Hrvatska Vlada danas je predala prvih 11 od ukupno 78 novih specijaliziranih vatrogasnih vozila, namijenjenih gašenju šumskih požara i intervencijama na zahtjevnim terenima, a koja su proizvedena u Hrvatskoj. Ova vozila predstavljaju značajan korak u jačanju operativne spremnosti hrvatskog vatrogastva.
Modernizacija riječkih vatrogasaca: Na blagdan sv. Florijana JVP Rijeka bogatija za četiri suvremena vozila
Na dan svoga zaštitnika, sv. Florijana, Javna vatrogasna postrojba Grada Rijeke održala je u postaji Vežica svečanu primopredaju četiri nova vatrogasna vozila. Riječ je o investiciji vrijednoj više od 1,5 milijuna eura kojom najstarija vatrogasna postrojba u Hrvatskoj značajno podiže razinu operativne spremnosti i sigurnosti građana.
Zajednička sjednica Stožera civilne zaštite PGŽ i lokalnih stožera
U Centru za obuku interventnih službi u Šapjanama održana je zajednička sjednica Stožera civilne zaštite Primorsko-goranske županije i predstavnika stožera civilne zaštite gradova i općina s područja županije. Tema sjednice bila je informiranje o stanju civilnih skloništa te pripremi za nadolazeću turističku i požarnu sezonu.