Zamjenik Mamula na otvorenju Zbora Veleučilišta Republike Hrvatske

Manifestacija 21.03.2025 Obrazovanje

U Gradskoj vijećnici održana je sjednica Zbora veleučilišta RH Republike Hrvatske, kojeg čine dekani hrvatskih veleučilišta.

U ime Rijeke i Primorsko-goranske županije kao domaćina ove sjednice Zbora veleučilišta goste iz svih dijelova Hrvatske pozdravili su dekanica Veleučilišta PAR Gordana Nikolić, dekan Veleučilišta u Rijeci Marino Golob, zamjenik župana Primorsko-goranske županije Petar Mamula te gradonačelnik Rijeke Marko Filipović. Sjednici je prisustvovala i zamjenica riječkog gradonačelnika Sandra Krpan.

U ime Primorsko-goranske županije predstavnicima Zbora dobrodošlicu u Rijeku i Primorsko-goranske županiju zaželio je zamjenik župana Petar Mamula.

Zbor Veleučilišta Rh održao se u Rijeci

“Uvijek nam je drago kad imamo priliku podružiti se s predstavnicima visokog školstva. Utrka u naoružanju kreće na svjetskim razmjerima, a ja uvijek volim reći da je znanje kao najjače oružje i želim svima da nastavite tu utrku u u Republici Hrvatskoj barem što se tiče vaših obrazovnih institucija i da nas pozicionirate na što bolje mjesto u europskim pa i svjetskim okvirima. Mi ćemo to sa svoje strane kao regionalna samouprava biti na raspolaganju i također vam želim svima da u vašim sredinama onoliko koliko oni nas potiču da i vi svoje županije i gradove iz kojih dolazite potičete”, rekao je Mamula.

Dekan Veleučilišta „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru Željko Sudarić, koji predsjeda Zborom veleučilišta u RH, istaknuo je kako na veleučilištima u Hrvatskoj trenutno studira oko 25 tisuća studenata. “Želimo da naša veleučilišta budu prepoznata prije svega na karti visokog obrazovanja, a onda da promoviramo gradove i županije gdje se veleučilišta nalaze. Smatram da samo tim zajedništvom možemo postići da naša veleučilišta rastu i u budućnosti privuku još veći broj studenata”, rekao je dekan Sudarić.

Na sjednici se raspravljalo u brojnim važnim temama za veleučilišta i studente stručnih studija, a program se nastavlja i sutra, sudjelovanjem na 14. međunarodnoj znanstveno-stručnoj konferenciji PILC 2025 (PAR International Leadership Conference), koju Veleučilište PAr organizira u Opatiji.

Zbor veleučilišta čine dekani ukupno 31 veleučilišta, od čega je 18 veleučilišta privatno (privatni osnivači i jedinice lokalne uprave kao osnivači), a 13 javno (osnivač Republika Hrvatska).

Kapitalna investicija u obrazovanje: župan Lukanović potpisao ugovor o izgradnji Područne škole Rešetari

Župan Ivica Lukanović potpisao je danas u sjedištu Primorsko-goranske županije ugovor za izvođenje radova na izgradnji Osnovne škole „Milan Brozović“ Kastav – Područne škole Rešetari, vrijedan 16,7 milijuna eura.

10. obljetnica djelovanja Katoličke osnovne škole „Josip Pavlišić“

Katolička Osnovna škola „Josip Pavlišić“ u Rijeci svečano je obilježila svoj dan. Proslava je započela u velikoj školskoj dvorani prigodnim programom koji su pripremili učenici i djelatnici škole.

Dodijeljene nagrade Zaklade Sveučilišta u Rijeci za kalendarsku 2024.godinu

Nagrada Zaklade Sveučilišta u Rijeci svake se godine dodjeljuje najzaslužnijim mladim i iskusnim znanstvenicima i umjetnicima koji su iznimnim doprinosom u znanstveno-istraživačkom i umjetničkom radu, odnosno svojim javnim i sveukupnim djelovanjem pridonijeli razvoju znanosti i umjetnosti na Sveučilištu u Rijeci, te akademskoj i široj zajednici.

Župan primio umirovljene ravnatelje županijskih obrazovnih institucija

Primorsko-goranska županija upriličila je prijem za četvero ravnatelja osnovnih i srednjih škola te učeničkog doma kojima je Županija osnivač, a koji su tijekom ove godine otišli u mirovinu i to s područja grada Rijeke, Raba i Mrkoplja. Župan Ivica Lukanović tom im je prilikom zahvalio na njihovoj predanosti, profesionalnosti i dugogodišnjem doprinosu odgoju i obrazovanju djece i mladih.