Dan otvorenih vrata Krila Kvarnera
Dan otvorenih vrata riječkog Zrakoplovnog društva Krila Kvarnera održan je na Grobničkom polju te je privukao mnoštvo posjetitelja, zaljubljenika u nebo, letenje i avanturu. Tijekom cjelodnevnog događanja zainteresirani posjetitelji, među kojima je najviše mladeži i djece, imaju priliku zaviriti u hangar zrakoplovnoga društva te se upoznati s njihovom opremom te uživati u demonstracijama letenja, padobranskim skokovima i modelarskim prikazima. U ime Primorsko-goranske županije događaju je prisustvovala pročelnica UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj.
Glavna atrakcija dakako je panoramski let školskog vojnog aviona Galeb, a posjetitelji na tlu mogu izbliza vidjeti razne tipove zrakoplova poput Cessne 172 kojima se odrađuju panoramski letovi, školskih jedrilica na kojima se obučavaju novi piloti, kao i jedrilice za samostalnog pilota, zrakoplov Citabria i moderni avion Virus, razne amaterski građene avione i letjelice te impresivni izložbeni primjerak Antonova koji više nije u voznom stanju.
U sklopu dana otvorenih vrata svoj je rad predstavlja pet klubova Zrakoplovnog društva Krila Kvarnera, i to Padobranski, Pilotski i Jedriličarski klub te Klub za slobodno letenje i Klub za samogradnju i modelarstvo.
Domaćin, predsjednik riječkog Zrakoplovnog društva Mile Ivaštanin, kao namjeru cijelog događanja istaknuo je promociju i približavanje djelatnosti svojih klubova građanima, potencijalnim novim članovima društva.






Sportskim licem Platka započelo jubilarno 10. izdanje manifestacije “Sva lica Platka”
Sportskim licem Platka proteklog je vikenda započelo jubilarno 10. izdanje manifestacije „Sva lica Platka“, koja kroz više događanja tijekom godine promovira Platak kao cjelogodišnju destinaciju za sport, rekreaciju i boravak u prirodi.
Sportski dan uspješno spojio PGŽ Europsku regiju sporta i film na Cinehillu
Sportski dan Primorsko-goranske županije Europske regije sporta 2026., održan u sklopu ovogodišnjeg Cinehill Film Festivala, uspješno je okupio ljubitelje sporta, filma i prirode te ponudio sadržaje koji inspiriraju, povezuju i promiču aktivan način života i filmove koji potiču na promišljanje.
PGŽ Europska regija sporta dolazi na Cinehill Film Festival u Fužinama
Cinehill Film Festival koji se sljedećeg tjedna održava u Fužinama, prvi put u svom programu će imati Sportski dan koji će se održati 26. srpnja povodom prestižne titule koju ove godine nosi Primorsko-goranska županija Europska regija sporta 2026.
Sport i film zajedno na Cinehillu u Fužinama
Festival će ove godine, u sklopu projekta Primorsko-goranska županija – Europska regija sporta 2026., po prvi put dobiti i poseban Sportski dan te bogat sportsko-rekreativni program namijenjen svim posjetiteljima.