“Frane Merikan” oduševio  publiku,  Primorsko-goranska županija darovala predstavu umirovljenicima za njihov dan   

Manifestacija 01.10.2025 Socijalna politika

Brojni umirovljenici uživali su danas u zajedničkom druženju i predstavi „Frane Merikan“, koju im je povodom Međunarodnog dana starijih osoba poklonila Primorsko-goranska županija. U prepunoj dvorani opatijskog Centra Gervais, sudionike je pozdravio župan Ivica Lukanović koji je tom prilikom kazao kako se premalo koristi mudrost koju stariji ljudi.

“Ta iskustva svima nama mogu biti itekako korisna, ja sam tu njihovu mudost i iskustvo uvelike koristio i to mi je u životu puno pomoglo“, kazao je župan istaknuvši kako je i sam Kastavac kao i Berto Lučić autor ove predstave za koju vjeruje da će ih nasmijati do suza napisane na kastavskoj čakavštini. „Jedan sam od onih sretnika koji ga je poznavao i od njega puno naučio”, kazao je župan prisjetivši se dana koje je proveo u druženju s ovim književnikom, čakavskim pjesnikom i komediografom.

Opatijski gradonačelnik Fernando Kirigin poželio je svima puno zdravlja, i bezbrižne umirovljeničke dane naglasivši kako grad Opatija brojnim socijalnim mjerama brine o svojim umirovljenicima a kao primjer dobre suradnje sa Primorsko-goranskom županijom naveo je nedavno potpisan Sporazum o proširenju kapaciteta Doma za starije Volosko kojim se planira povećanje kapaciteta za 150 novih kreveta.

Zahvalivši Primorsko-goranskoj županiji na darovanoj predstavi, Radmila Rajlić, predsjednica Matice umirovljenika PGŽ poželjela je svima obilje smijeha i dobru zabavu.

Nova inicijativa u Primorsko-goranskoj županiji: razmatraju se lokacije za turizam bez barijera i mogućnosti uspostave inkluzivne turističke destinacije

U Primorsko-goranskoj županiji razmatra se mogućnost uspostave prve potpuno inkluzivne turističke destinacije, što bi značajno unaprijedilo kvalitetu života osoba s invaliditetom i njihovih obitelji. Takva bi destinacija omogućila kvalitetan i dostojanstven odmor bez stalne brige o stvarnoj pristupačnosti plaža, smještaja i ostalih pratećih sadržaja.

Poziv na iskaz interesa za uključivanje u projekt “Zajednica jednakih mogućnosti – socijalne usluge dostupne svima”

Društvo za istraživanje i potporu u partnerstvu s Primorsko-goranskom županijom provodi projekt pod nazivom „Zajednica jednakih mogućnosti – socijalne usluge dostupne svima“, kod projekta SF.3.4.11.04.0224. Ovim putem pozivaju se odrasle osobe s invaliditetom i članovi njihovih obitelji s područja Primorsko-goranske županije da iskažu interes za uključivanje u projektne aktivnosti.

101 godina gospođe Josipe Turk: slavlje života i zajedništva u obnovljenom Domu Kantrida

U Domu za starije osobe Kantrida prigodno je obilježen 101. rođendan gospođe Josipe Turk, koja je i ove godine rođendan proslavila u društvu obitelji, korisnika i djelatnika Doma te predstavnika Primorsko-goranske županije.

Konstituirano novo Vijeće seniora Primorsko-goranske županije

U sjedištu Primorsko-goranske županije održana je konstituirajuća sjednica Vijeća seniora Primorsko-goranske županije, radnog tijela Županijske skupštine koje raspravlja o pitanjima od interesa za starije osobe te predlaže mjere za unaprjeđenje njihova položaja na području županije.