Festival sportske rekreacije: Vikend rezerviran za planinarenje

Sport 13.08.2021 Sport

Ovu subotu s početkom u 10:30 kreće planinarski pohod Platak – Guslica – Platak. U suradnji s PD Kamenjak i uz stručno vodstvo, planinarit će se srednje teškom stazom koju se planira savladati u roku od otprilike četiri sata.

Organizatori podsjećaju sudionike na važnost dobre pripreme pa je uz adekvatnu obuću i odjeću, nužno osigurati dovoljnu zalihu vode i zaštitu od sunca.

Na blagdansku nedjelju festivalske aktivnosti će mirovati, ali naredni vikend atraktivni programi bit će održani na Platku i po prvi put u Lovranu.

“Festival sportske rekreacije Platak 2021” organizira Savez sportske rekreacije „Sport za sve“ PGŽ u suradnji sa Zajednicom sportova PGŽ i Hrvatskim olimpijskim odborom. Festival se održava pod pokroviteljstvom Primorsko – goranske županije.

Odbojkom na snijegu započinje ciklus sportskih turnira “Divlje lige”

Ciklus rekreativnih sportskih turnira „Divlje lige“, koji će se tijekom godine održavati na vanjskim sportskim terenima diljem županije, započinje ove nedjelje, 22. veljače, na Platku.

Održan Zagreb Children FIS na Platku: Hrvatska druga u ekipnom poretku

Na Platku se održalo međunarodno natjecanje Zagreb Children FIS, na kojem je sudjelovalo oko 150 mladih skijaša iz 18 zemalja. Platak je ove godine po prvi put bio domaćin ovog prestižnog natjecanja, i to u godini kada Primorsko-goranska županija nosi titulu Europske regije sporta.

Župan Lukanović na svečanosti riječkog sporta: „Motivacija mladih raste kad svjetla pozornice prate izvrsne“

U Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku održano je svečano proglašenje najuspješnijih sportašica, sportaša i sportskih ekipa Grada Rijeke za 2025. godinu.

Mladi skijaši iz Europe i svijeta prodefilirali Korzom uoči utrka na Platku

U organizaciji Primorsko-goranske županije i Zajednice sportova Primorsko-goranske županije, na riječkom Korzu održan je Defile nacija u sklopu međunarodnog skijaškog natjecanja Zagreb Children FIS.