Covid

Koronavirus u PGŽ: 20 novozaraženih, 32 osobe ozdravile

Info za medije 04.10.2020 Civilna zaštita

U Primorsko-goranskoj županiji danas je 20 novozaraženih. Osmero je ozdravljenih osoba kojima treba pridodati i 24 korisnika doma za starije iz Delnica koji su svi dobro i bez simptoma.

Nažalost, noćas su u bolnici umrle tri osobe, dvoje korisnika doma u Delnicama i još jedna osoba s područja PGŽ. 

Današnje stanje u domu u Delnicama u brojkama – 13 zaraženih, 15 negativnih, 48 oporavljenih, a 7 je korisnika još u bolnici. Do danas je umrlo osam korisnika Doma.

Unaprijed zahvaljujemo na objavi priopćenja i srdačno vas pozdravljamo.

Čestitamo Dan civilne zaštite!

Povodom svečanog obilježavanja Dana civilne zaštite, 1. ožujka, upućujemo iskrenu zahvalnost svim pripadnicima civilne zaštite Primorsko-goranske županije na njihovoj predanosti, hrabrosti i nesebičnom radu.

Nabavljeno navalno vozilo za DVD Prezid

Predstavnicima DVD Prezid uručeni su ključevi navalnog vozila MAN vrijednog 75 tisuća eura. Nabavu vozila sufinancirali su Primorsko-goranska županija, Grad Čabar i Vatrogasna zajednica PGŽ.

Sjednica Stožera civilne zaštite PGŽ u Gerovu

U prostorijama Dobrovoljnog vatrogasnog društva Gerovo u Gerovu ,održana je sjednica Stožera civilne zaštite Primorsko –goranske županije. Na sjednici se je raspravljalo o stanju sustava civilne zaštite na području PGŽ u 2025. godini, prijedlogu Plana razvoja sustava civilne zaštite na području PGŽ za 2026. godinu, planiranim aktivnostima sastavnica sustava civilne zaštite PGŽ u 2026. godini te Programu aktivnosti u provedbi posebnih mjera zaštite od požara.

Dan europskog broja 112 obilježen edukacijom najmlađih kako reagirati u izvanrednim situacijama

Cjelodnevnim edukativno-zabavnim programom za kastavske osnovnoškolce, Područni ured civilne zaštite Rijeka s predstavnicima interventnih službi sustava zaštite i spašavanja obilježio je Dan europskog broja 112.