
Mladima iz šest zemalja Europe predstavljen rad Zajednice sportova PGŽ
Tridesetak mladih iz šest zemalja Europe trenutno boravi u gradu Rijeci, a u sklopu Erasmus+ projekta „BeActive“ prezentirani su im primjeri dobre prakse u radu s mladima. Projekt u Hrvatskoj provodi riječka nevladina organizacija “Institut za poticanje mladih”, a s ciljem upoznavanja mladih s politikama i izazovima u radu jedinica lokalne i regionalne samouprave te poticanja na uključivanje u rad i život lokalnih zajednica.
Ispred Primorsko-goranske županije, glavna tajnica Zajednice sportova PGŽ Katja Luketić prezentirala je aktivnosti koje provodi Zajednica kao i strateški okvir rada sa svim uzrastima mladih iz područja sporta. Pojasnila je i na koji su način organizirane sportske aktivnosti na području županije te izazove s kojima se susreću u svakodnevnom radu.
U ime Grada Rijeke, Lucija Kero iz Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo, prezentirala je projekte “Lokalno za mlade” te “StRItfitness”, a osvrnula se i na titule “Grad za mlade” i “Europski grad sporta” koje su dodijeljene gradu Rijeci. Nakon prezentacija, sudionici su imali prilike i obići neke od lokacija uključenih u projekt “StRItfitness”.
Sudionici „BeActive“ projekta u Rijeci borave od 21. do 28. srpnja. Osim članova i volontera Instituta, na projektu surađuju s organizacijama iz Mađarske, Sjeverne Makedonije, Španjolske, Rumunjske i Latvije.



Dan sporta okupio dvije tisuće djece
Sportska dvorana Zamet ugostila je Telemach Dan sporta u organizaciji Plazma Sportskih igara mladih i grada Rijeke kojem su nazočili pročelnica UO za kulturu, sport i tehničku kulturu PGŽ Sonja Šišić i riječki gradonačelnik Marko Filipović sa suradnicima, a koji je na sportskom terenu okupio dvije tisuće djece.
Zahtjev Povjerenstva za istraživanjem i sankcioniranjem seksističkog ponašanja na Medicinskom fakultetu u Rijeci
Županijsko povjerenstvo za ravnopravnost spolova Primorsko-goranske županije najoštrije osuđuje seksističko i mizogino ponašanje studenata Medicinskog fakulteta u Rijeci, koji su rangirali studentice uz uvredljive i nasilne komentare, uključujući i krajnje zabrinjavajuću izjavu: „ova je za silovanje“.
Mali Lošinj domaćih Olimpijskog festivala dječjih vrtića PGŽ
U Malom Lošinju održan je 21. Olimpijski festival dječjih vrtića Primorsko-goranske županije čijem je otvorenju paljenjem olimpijske baklje sudjelovala zamjenica župana Marina Medarić, gradonačelnica Malog Lošinja Ana Kučić te istaknuti lošinjski sportaši Daniel Gospić i Mihaela Petrović.
Komadina: Hvala svima, vidimo se u nekim drugim okolnostima
Nitko od nas, koliko ja imam informaciju, neće se kandidirati na izborima. A i ja sam svoj izborni put završio. Zahvaljujem svima na praćenju, a posebno pozdravljam vas umirovljenike iz medija jer u tim vodama će nam se putevi ponovno sresti. Hvala svima i vidimo se u nekim drugim okolnostima, zaključio je Komadina na oproštaju s tridesetak okupljenih novinara, fotografa i snimatelja iz raznih medija koji su svih ovih godina pratili rad Primorsko-goranske županije.