Obilježavanje druge obljetnice od otvorenja Kaštela Zrinskih u Brodu na Kupi

Manifestacija 26.07.2023 Kultura

Stalni postav Divljina s pogledom na more i interpretacijski centar Putovima Frankopana obilježavaju drugu godinu od useljenja u stoljetni kaštel Petra Zrinskog u Brodu na Kupi.

Tijekom tog vremena posjetiteljima su dani novi sadržaji u stalnom postavu poput cjeline Špilja, održane su raznolike aktivnosti i upriličena mnoga događanja za javnost.

Jedno ljetno upravo slijedi ove subote, 29. srpnja 2023. kad vas u Kaštelu Zrinskih očekuju povijesni i prirodoslovni, edukativni i zabavni sadržaji.

PROGRAM

10.00 – 18.00 sati: muzejska potraga Zlatna groznica u Muzeju, autorice: Nadia Dunato Pejnović, dr.sc. Željka Modrić Surina
16.00 sati: radionica pisanja glagoljicom Mali glagoljaši, voditelj mag.archeol. Dalibor Branković (radionica je namijenjena djeci starosti od 7 do 16 godina)
17.00 sati: terenska edukativna radionica Život na ušću, voditeljica dr.sc. Željka Modrić Surina (radionica je namijenjena djeci starosti od 5 do 14 godina. Uz mlađu djecu ,do 8 godina, obavezna je pratnja roditelja)
18.00 sati: stručno vodstvo stalnim postavom Divljina s pogledom na more uz osvrt na život u brojskoj gospoštiji u minulim stoljećima, voditelji stalnim postavom: dr.sc. Željka Modrić Surina i dr.sc. Boštjan Surina, interpretacija prošlosti: Klara Bukovac i Tamara Tomac Štimac
19.30 sati: stručno predavanje Arheološka baština Frankopana u Gorskom kotaru, predavač dr. sc. Andrej Janeš
21.00 sat: interpretacijska šetnja Magdalena, tko je?, autorice i voditeljice: interpretatorice baštine Klara Bukovac i Tamara Tomac Štimac, suradnik u interpretaciji: vlč. Josip Tomić, asistentice u provedbi: Lora Bauer i Nika Mulc Bukovac (šetnja je namijenjena odraslima i obiteljima s djecom)

Više informacija na POVEZNICI.

Predstavljeno posebno izdanje Pomorskog zbornika posvećeno očuvanju pomorske baštine

U Gradskoj knjižnici Rijeka predstavljeno je posebno izdanje Pomorskog zbornika koje donosi radove s prve hrvatske konferencije posvećene očuvanju i revitalizaciji pomorske baštine, održane u rujnu prošle godine u Rijeci.

Kultura, ravnopravnost i sigurnost: u Rijeci održan panel „Žene u kulturi“

U Gradskoj knjižnici Rijeka održan je panel „Žene u kulturi – vidljivost, utjecaj i stvaranje prostora“, u organizaciji Povjerenstva za ravnopravnost spolova Primorsko-goranske županije i same Županije

Obilježena 10. godišnjica Glazbenog odjela Osnovne škole “Milan Brozović”

U kastavskoj vijećnici svečano je obilježena 10. godišnjica Glazbenog odjela Osnovne škole "Milan Brozović". Čestitajući, župan Ivica Lukanović istaknuo je zadovoljstvo što može svjedočiti dobroj energiji i vidljvoj ljubavi učenika škole prema glazbi.

Obljetničkim koncertom maestro Darko Čargonja u čavjanskom Domu proslavio velike jubileje

U prepunom Domu kulture u Čavlima maestro Darko Čargonja obilježio je šest desetljeća života, pet bavljenja glazbom i četiri umjetničkog stvaralaštva.