Odobrena sredstva za obnovu stalnog postava Muzejske zbirke Kastavštine
Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske odobrilo je 300.000,00 kuna za kompletnu obnovu i rekonstrukciju stalnog postava Muzejska Zbirka Kastavštine
Nova muzeološka koncepcija dobila je suglasnost Hrvatskog muzejskog vijeća i Kastav će dobiti suvremen, multimedijalni postav, a naša bogata prošlost će posjetiteljima biti prikazana na moderan način. U financiranju i realizaciji ovog značajnog projekta sudjeluju Primorsko-goranska županija, Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka i Grad Kastav.
Obljetničkim koncertom maestro Darko Čargonja u čavjanskom Domu proslavio velike jubileje
U prepunom Domu kulture u Čavlima maestro Darko Čargonja obilježio je šest desetljeća života, pet bavljenja glazbom i četiri umjetničkog stvaralaštva.
U Gradskoj vijećnici na Korzu otvorena 10. međunarodna konferencija o industrijskoj baštini
Pro Torpedo, udruga za promicanje i očuvanje riječke industrijske baštine organizator je 10. međunarodne konferencije o industrijskoj baštini. Ovogodišnje deseto izdanje konferencije kao glavnu temu ima „Luke i pristaništa na morima, rijekama, jezerima i kanalima“.
Najavljena 30. Revija lutkarskih kazališta u Rijeci – umjetnost koja povezuje sve generacije
Jubilarna 30. Revija lutkarskog kazališta u studenom u Rijeku donosi ne samo zabavu za najmlađe, kulturni je to događaj s bogatim popratnim programima. Publiku veliku i malu očekuju radionice, izložbe i predavanja. Posebnu važnost ovogodišnjoj reviji daje i obilježavanje 65 godina postojanja Gradskog kazališta lutaka Rijeka.
Koncert prijateljstva riječkih i sarajevskih zborova u Trsatskoj čitaonici
U Hrvatskoj čitaonici Trsat održan je koncert zborova koji je još jednom potvrdio dugogodišnje prijateljstvo i uspješnu suradnju riječkog Mješovitog pjevačkog zbora Jeka Primorja i sarajevskog Kamernog mješovitog hora KUD “Lola”, uz gostovanje Ženskog zbora “Sklad” iz Bakra.