Održano treće izdanje manifestacije Galeb Sail & Ski Race
Proglašenjem pobjednika zaključeno je treće izdanje manifestacije Galeb Sail & Ski, jedinstvenog natjecanja koje spaja skijanje i jedrenje. Tijekom tri dana, sudionici su odmjerili snage na snježnim padinama Platka i regatnom polju ispred Kostrene, dokazujući svoju vještinu u dvjema različitim, ali podjednako zahtjevnim disciplinama.
Manifestacija, koja iz godine u godinu privlači sve više natjecatelja i zaljubljenika u sport, spojila je adrenalinske izazove zimskih i morskih sportova u jedinstveno iskustvo. Prvog dana natjecanja 35 skijaša i jedriličara odmjerilo je snage na stazi Radeševo 1 na Platku, dok se drugi dio natjecanja nastavio na moru gdje je 16 mješovitih posada pokazalo svoje vještine na regatnom polju ispred Kostrene.
Najuspješniji dvojac u kombinaciji skijanja i jedrenja bili su olimpijci Ida Štimac i Bojan Grego. Na drugom mjestu završili su Milko Volarić i Dean Pavlak dok su treće bile Ema Grabar i Laura Batelić.
“Ova manifestacija uspješno spaja prirodne ljepote naše regije i strast prema sportu. Ponosni smo što smo treći put za redom uspješno organizirali ovakav događaj i veselimo se budućim izdanjima”, izjavio je Dean Pavlak, predsjednik organizacijskog odbora manifestacije Galeb Sail & Ski Race.











Svi su složni da ova manifestacija na najljepši način povezuje more i planine i ukazuje na izniman turistički i sportski potencijal naše plavo-zelene županije, u kojoj se na udaljenosti od 30-ak kilometara u istom danu može skijati, jedriti i uživati na moru i uz more. Posebnost kojom se malo koji kraj na svijetu može pohvaliti.
Upravo su tom činjenicom bili oduševljeni i bivši hrvatski olimpijci Vlado Šola, Mirza Džomba, Vedran Zrnić i Mario Vekić koji su za razliku od Ide Štimac i Bojana Grega, prvi puta sudjelovali.
“Neki od nas su prvi puta sudjelovali i moram reći da su dojmovi sjajni. Svi smo bili oduševljeni. Djelovalo je pomalo apstraktno da se u istom danu može jedriti i skijati, ali to je stvarno nešto fantastično i mislimo da ovo treba podignuti na jednu višu razinu”, rekao je Vlado Šola.
Manifestaciju Galeb Sail & Ski Race organiziraju Jedriličarski klub Galeb, Ski klub Rijeka i Goranski sportski centar pod pokroviteljstvom Primorsko-goranske županije, Ministarstva turizma i sporta, Hrvatskog olimpijskog odbora, Hrvatske turističke zajednice, Hrvatskog skijaškog saveza, Hrvatskog jedriličarskog saveza, Općine Kostrena, Turističke zajednice općine Kostrena, Općine Čavle i TZO Čavle. Podršku manifestaciji pružili su i sponzori Jadrolinija, Jadran hoteli, Specijalna bolnica Medico i partner 2.mjesto-LD.
Odbojkom na snijegu započinje ciklus sportskih turnira “Divlje lige”
Ciklus rekreativnih sportskih turnira „Divlje lige“, koji će se tijekom godine održavati na vanjskim sportskim terenima diljem županije, započinje ove nedjelje, 22. veljače, na Platku.
Održan Zagreb Children FIS na Platku: Hrvatska druga u ekipnom poretku
Na Platku se održalo međunarodno natjecanje Zagreb Children FIS, na kojem je sudjelovalo oko 150 mladih skijaša iz 18 zemalja. Platak je ove godine po prvi put bio domaćin ovog prestižnog natjecanja, i to u godini kada Primorsko-goranska županija nosi titulu Europske regije sporta.
Župan Lukanović na svečanosti riječkog sporta: „Motivacija mladih raste kad svjetla pozornice prate izvrsne“
U Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku održano je svečano proglašenje najuspješnijih sportašica, sportaša i sportskih ekipa Grada Rijeke za 2025. godinu.
Mladi skijaši iz Europe i svijeta prodefilirali Korzom uoči utrka na Platku
U organizaciji Primorsko-goranske županije i Zajednice sportova Primorsko-goranske županije, na riječkom Korzu održan je Defile nacija u sklopu međunarodnog skijaškog natjecanja Zagreb Children FIS.