Otvorenje programa Kotar SEZONA!8 – Mreža kazališnih gostovanja u Gorskom kotaru

13.02.2023

U utorak, 14. veljače 2023. godine u 19.00 sati  hit predstavom „Seks i glad“ u izvedbi Tarika Filipovića, na Kazališnoj sceni Pero Kvrgić u Delnicama (Radnički dom, Školska 24) održat će se otvorenje programa Kotar SEZONA!8 – Mreža kazališnih gostovanja u Gorskom kotaru.

Umjetnička organizacija Kotar teatar kontinuirano organizira i provodi gostovanja kazališnih predstava na području Gorskog kotara kao regionalni distributer kulturnog sadržaja na slabo naseljenim i/ili prometno izoliranim lokalitetima regije od 2015. godine.

Do sada je u sklopu programa prikazano 63 kazališne predstave, a ove godine programske linije prikazat će više od 15 predstava za sve dobne uzraste od djece i mladih do umirovljenika.

Kontakt za dodatne informacije je umjetnički voditelj Kotar teatra Matija Kezele 095/513 48 68.

Veliko priznanje: Stomorina proglašena kulturnim dobrom Republike Hrvatske

Tradicionalna omišljanska manifestacija Stomorina, poznata i kao „dvizanje bandiri“, koja se održava povodom blagdana Velike Gospe, odlukom Ministarstva kulture i medija proglašena je kulturnim dobrom. Ovim je činom običaj koji datira s kraja 18. stoljeća uvršten u Registar kulturnih dobara RH, čime je osigurana zaštita i očuvanje ove dragocjene baštine za buduće naraštaje.

Grobnički dondolaši gostovali na 9. Međunarodnom karnevalu u Herceg Novom 

Čuvari tradicije našeg kraja, Grobnički dondolaši, uspješno su predstavili Hrvatsku i Primorsko-goransku županiju na devetom Međunarodnom karnevalu u sklopu jubilarnog 57. „Praznika mimoze“ u Herceg Novom.

Završila Međunarodna karnevalska povorka u Rijeci, Korzom prodefiliralo preko 11.000 maškara u čak 100 grupa

Još jedno veličanstveno izdanje Riječkog karnevala privedeno je kraju, održana je 43. Međunarodna karnevalska povorka, u kojoj je sudjelovalo preko 11.000 sudionika, raspoređenih u 100 grupa i s preko šezdesetak alegorijskih kola.

Zamjenik župana Štimac na 43. Balinjeradi: tradicija koja spaja adrenalin i karnevalski duh

Održana je 43. Balinjerada, osebujna i prepoznatljiva opatijska utrka „karića“