Predstavljanje frankopanske torte “DeliciAna” i video čestitki Interpretacijskih centara KTR Putovima Frankopana

Manifestacija 16.12.2021 Kultura

U petak, 17. prosinca 2021. godine u 11.00 sati u Dvorcu Nova Kraljevica (multimedijska dvorana, Rovina ul. 6) održat će se predstavljanje frankopanske torte „DeliciAna“ i video čestitki Interpretacijskih centara KTR Putovima Frankopana.

Opatijska slastičarnica KaoKakao napravila je tortu prema izvornoj recepturi kuharice iz 17. stoljeća, dok su video čestitke povezale sve interpretacijske centre ljubavnom pričom Ane Katarine Frankopan i Petra Zrinskog.

Događaju će prisustvovati zamjenik župana Vojko Braut i resorna pročelnica Sonja Šišić.

Dobitnice Gorančice monografije “Lič” i “Puhački orkestar Fužine-175 godina”

Monografije “Lič” skupine autora te “Puhački orkestar Fužine – 175 godina” Marinka Jakovljevića dobitnice su ovogodišnje Gorančice, nagrade Novog lista za književnost Gorskog kotara. Među 17 naslova koji su se našli u konkurenciji književnog natječaja za 2024. godinu ova su se publicistička djela istaknula svojom dokumentarističkom vrijednošću kojom su ovjekovječena zbivanja iz kulturnog i društvenog života ovih goranskih mjesta, kao i dugogodišnjim radom i trudom koji su uložili njihovi autori.

Dodijeljene nagrade za unapređivanje kvalitete kulturnog stvaralaštva PGŽ

Želja nam je bila da vas okupimo, da vam zahvalimo na onome što predano radite i kroz što pokazujete kako se voli županija i grad. Vi radite ono što volite. Drago mi je što sam mogao surađivati s vama, rekao je župan Zlatko Komadina laureatima u kulturi Primorsko-goranske županije.

Predstavljena knjiga Creski armiž akademika Elsa Kuljanića

U Rektoratu Sveučilišta u Rijeci zamjenica župana Marina medarić i pročelnica Izabela Linčić Mužić nazočile su predstavljanju knjige nekadašnjeg rektora Elsa Kuljanića u kojoj se nalaze pjesme i besedar autorovog rodnog mjesta Stivan na otoku Cresu.

Komadina: Hvala svima, vidimo se u nekim drugim okolnostima

Nitko od nas, koliko ja imam informaciju, neće se kandidirati na izborima. A i ja sam svoj izborni put završio. Zahvaljujem svima na praćenju, a posebno pozdravljam vas umirovljenike iz medija jer u tim vodama će nam se putevi ponovno sresti. Hvala svima i vidimo se u nekim drugim okolnostima, zaključio je Komadina na oproštaju s tridesetak okupljenih novinara, fotografa i snimatelja iz raznih medija koji su svih ovih godina pratili rad Primorsko-goranske županije.