Primorsko-goranska županija prva u Hrvatskoj nabavlja sustav za pametno upravljanje malim lukama

Potpisivanje ugovora 12.10.2022 Pomorsko dobro

Primorsko-goranska županija prva će u Hrvatskoj nabaviti sustav za pametno upravljanje malim lukama. Riječ je o pilot projektu koji se planira implementirati na području komunalnog dijela luke Rab te će pružiti potrebne informacije o trenutnom statusu vezova i korisnika vezova u lukama, korištenjem Bluetooth tehnologije i nadzornih kamera.

Dio je to projekta „Framesport“ koji se provodi u okviru INTERREG programa prekogranične suradnje Italija – Hrvatska. Vrijednost implementacije sustava je 934.153,75 kuna.

Tim povodom, u četvrtak, 13. listopada 2022. godine u 10.30 sati u sjedištu Primorsko-goranske županije (Adamićeva 10/II.), župan Zlatko Komadina i ravnatelj ŽLU Rab Nenad Debelić potpisat će Sporazum o suradnji u provedbi projekta „Framesport“.

Potpisan ugovor vrijedan 19,4 milijuna eura, luka Krk dobiva 165 vezova

U gradu Krku održana je konferencija za medije povodom predstavljanja projekta „Rekonstrukcija luke Krk“ te svečanog potpisivanja ugovora s izabranim izvođačima radova i usluga. Riječ je o kapitalnom infrastrukturnom projektu od iznimnog značaja za Grad Krk, Primorsko-goransku županiju, ali i šire jadransko područje.

U Cresu potpisan ugovor vrijedan 11,6 milijuna eura za luku Martinšćica

Luka Martinšćica trenutačno je u potpunosti popunjena. Projekt će omogućiti dodatne vezove, veću sigurnost plovidbe, prihvat katamaran i turističkih brodova te znatno olakšati svakodnevni život lokalnog stanovništva, koje u brodicama često ima osnovno prijevozno te radno sredstvo.

Sastanak s ravnateljima Županijskih lučkih uprava s područja PGŽ

Zamjenik župana Primorsko-goranske županije Robert Matić, zajedno sa pročelnicom Upravnog odjela za pomorsko dobro, promet i veze Izabelom Linčić Mužić i njezinim suradnicima, održao je radni sastanak s ravnateljima županijskih lučkih uprava.

Informacija za javnost o provedbi pilot-projekta organiziranog prijevoza otočana na trajektnoj liniji Valbiska – Merag

Povodom informacija u medijima vezanih uz provedbu pilot-projekta organiziranog prijevoza otočana na trajektnoj liniji Valbiska – Merag, Primorsko – goranska županija želi pružiti dodatna pojašnjenja i informirati javnost o stanju provedbe projekta.