Riječki karneval 2025. završio u velikom stilu – gotovo 11.000 sudionika potvrdilo njegovu veličinu, tradiciju i kreativnost!
Još jedno veličanstveno izdanje Riječkog karnevala privedeno je kraju, održana je 42. Međunarodna karnevalska povorka, uz mnoštvo boja, satire, glazbe i neponovljive karnevalske energije.
Ove godine karnevalska povorka okupila je gotovo 11.000 sudionika raspoređenih u 109 grupa, koji su svojim spektakularnim maskama i raskošnim alegorijskim kolima ispunili Korzo i pružili nezaboravan doživljaj tisućama gledatelja i stranih posjetitelja.
Uz brojne karnevalske skupine iz Primorsko-goranske županije, sudjelovali su i gosti iz drugih dijelova Hrvatske i inozemstva, dodatno potvrdivši međunarodni ugled Riječkog karnevala.
Ova manifestacija još je jednom pokazala svoju neiscrpnu kreativnost i organizacijsku snagu, ističući Kvarner kao središte karnevalske tradicije, u kojem se običaji ne samo čuvaju nego i neprestano razvijaju.
Od tradicionalnih zvončara pa do modernih interpretacija društvene zbilje, svaka karnevalska grupa kroz svoju masku dala je svoj doprinos mozaiku karnevalske razigranosti i mašte.
Ovogodišnje izdanje povorke tradicionalno je završilo prolaskom Halubajskih zvončara Korzom i vraćanjem ključa Grada gradonačelniku Rijeke Marku Filipoviću.
I nakon završetka povorke, posjetitelji su mogli nastavili s dobrim raspoloženjem uživajući u koncertu Koktelsa u Exportdrvu te s feštom na brojnim gradskim lokacijama.
Snimku Međunarodne karnevalske povorke mnogi su mogli pratiti na web stranici Turističke zajednice grada Rijeke na adresi www.visitrijeka.hr ili uživo na Kanalu RI, a poseban prilog o Međunarodnoj karnevalskoj povorci izaći će u Novom listu u ponedjeljak, 3. ožujka.













Proglašeni pobjednici foto natječaja za veljaču, objavljena tema za ožujak
Četiri fotografije karnevala odišu uzbudljivom i razigranom atmosferom. Evo njihova kratkog opisa: Fotografija „Dječje radosti“, autorice Daliborke Margetić, prikazuje osunčanu scenu u kojoj prodavač drži veliki buket šarenih balona s likovima iz dječjih priča i filmova, koji privlače pažnju i djece i odraslih. Oko njega se okupljaju roditelji i mališani – neki s osmijehom na licu, a neki znatiželjno promatrajući šarenu ponudu. U pozadini se ističe žuta zgrada pod vedrim plavim nebom, što prizoru daje toplu i razigranu karnevalsku atmosferu.
Predsjednici predstavničkih tijela Županije i Grada Rijeke najavili zajedničke tematske sjednice: Zračna luka Rijeka prioritet buduće suradnje
Zračna luka Rijeka zauzela je središnje mjesto u planovima buduće suradnje Županijske skupštine Primorsko-goranske županije i riječkog Gradskog vijeća. Na konferenciji za novinare, predsjednici ovih tijela, Marko Boras Mandić i Robert Kurelić, istaknuli su nužnost zajedničkog djelovanja regionalnog i lokalnog parlamenta kako bi se pokrenula rješenja za ovaj strateški infrastrukturni objekt.
Inauguriran novi rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Goran Hauser
Svečanom predajom rektorskih insignija, u dvorani Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku, inauguriran je novi rektor Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Goran Hauser.
U Rijeci prezentirane demografske mjere Vlade RH, župan Lukanović istaknuo zajedništvo kao preduvjet uspjeha
Župan Ivica Lukanović i gradonačelnica Rijeke Iva Rinčić bili su domaćini sastanka u Vijećnici Grada Rijeke na temu „Demografske mjere na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini“, na kojem je ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić predstavio mjere Vlade RH usmjerene na demografsku revitalizaciju.