Otvoren festival harmonika u Gomirju
U prostoru Manastira u Gomirju svečano je otvoren Festival harmonike “Gomirje harmonika mundijal 2025”.
Ovaj glazbeni događaj okuplja vrhunske izvođače i ljubitelje harmonike iz cijele regije, a posjetiteljima donosi bogat program kroz više dana. Svečanom otvorenju nazočio je zamjenik župana Toni Štimac te pročelnica Upravnog odjela za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj, čime se potvrđuje i institucionalna podrška ovom kulturnom projektu.
Festival ima za cilj očuvanje glazbene tradicije te promociju harmonike kao vrijednog dijela kulturne baštine Gorskog kotara.








Predstavljeno posebno izdanje Pomorskog zbornika posvećeno očuvanju pomorske baštine
U Gradskoj knjižnici Rijeka predstavljeno je posebno izdanje Pomorskog zbornika koje donosi radove s prve hrvatske konferencije posvećene očuvanju i revitalizaciji pomorske baštine, održane u rujnu prošle godine u Rijeci.
Kultura, ravnopravnost i sigurnost: u Rijeci održan panel „Žene u kulturi“
U Gradskoj knjižnici Rijeka održan je panel „Žene u kulturi – vidljivost, utjecaj i stvaranje prostora“, u organizaciji Povjerenstva za ravnopravnost spolova Primorsko-goranske županije i same Županije
Obilježena 10. godišnjica Glazbenog odjela Osnovne škole “Milan Brozović”
U kastavskoj vijećnici svečano je obilježena 10. godišnjica Glazbenog odjela Osnovne škole "Milan Brozović". Čestitajući, župan Ivica Lukanović istaknuo je zadovoljstvo što može svjedočiti dobroj energiji i vidljvoj ljubavi učenika škole prema glazbi.
Obljetničkim koncertom maestro Darko Čargonja u čavjanskom Domu proslavio velike jubileje
U prepunom Domu kulture u Čavlima maestro Darko Čargonja obilježio je šest desetljeća života, pet bavljenja glazbom i četiri umjetničkog stvaralaštva.