Skupština Hrvatskog Crvenog križa Gradskog društva CK Rijeka

Skupština 15.06.2021 Socijalna politika

U srijedu, 16. lipnja 2021. godine s početkom u 17 sati, u Domu Crvenog križa Rijeka (Janka Polića Kamova 32), održat će se redovna Skupština Hrvatskog Crvenog križa Gradskog društva Crvenog križa Rijeka.

U ime Primorsko-goranske županije Sjednici će prisustvovati zamjenici župana Marina Medarić i Vojko Braut.

Otvorena izložba “Rijeka camerom obscurom”

U četvrtak 4. prosinca 2025. godine, u Galeriji Pasaž Foto kluba Color otvorena je izložba Rijeka camerom obscurom, rezultat aktivnosti kampanje “Distancirano socijalni” koju Društvo za istraživanje i potporu (DIP) provodi povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom. Izložba predstavlja radove nastale tehnikom camere obscure, koje su snimile osobe s invaliditetom – korisnici Dnevnog centra Prijatelji i članovi DIP-a – kroz radionice Hrvatskog fotosaveza i projekte DIP-a tijekom 2025. godine.

Mirela Smojver nova pročelnica UO za socijalnu politiku i mlade

Odlaskom u mirovinu dosadašnje pročelnice Dragice Marač, dužnost županijske pročelnice Upravnog odjela za socijalnu politiku i mlade preuzela je Mirela Smojver, diplomirana pravnica s više od 26 godina radnog iskustva, posebice u lokalnoj samoupravi i radu s mladima.

Održana tematska sjednica Županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova

Održana je 11. sjednica Županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova na kojoj je Lorena Zec koordinatorica razvojnih aktivnosti i psihologinja u SOS Rijeka održala tematsko predavanje na temu "Sustav stambenog zbrinjavanja Žrtava nasilja u obitelji“.

“Frane Merikan” oduševio  publiku,  Primorsko-goranska županija darovala predstavu umirovljenicima za njihov dan   

Brojni umirovljenici uživali su danas u zajedničkom druženju i predstavi „Frane Merikan“, koju im je povodom Međunarodnog dana starijih osoba poklonila Primorsko-goranska županija. U prepunoj dvorani opatijskog Centra Gervais, sudionike je pozdravio župan Ivica Lukanović koji je tom prilikom kazao kako se premalo koristi mudrost koju stariji ljudi.