Svečano obilježavanje osvajanja vojarne Delnice
U petak 4. studenog 2022. obilježit će se osvajanje vojarne u Delnicama, a prigodom koje će se održati svečanost u Radničkom domu s početkom u 11.00 sati.
Dana 5. studenog. 1991. godine, snage hrvatske policije i pripadnici 138. brigade HV-Goranski risovi, na čelu sa pripadnicima Jedinice za posebne zadatke MUP-a RH Lučko, napali su Delnički JNA vojni kompleks, skladišta Velebit (V1, V2 i V3) i ex. kasarnu „Zdenko Petranović–Jastreb“, te su nakon dramatičnih događanja osvojili skladišta, čijim su osvajanjem, hrvatske snage, došle u posjed ogromne količine oružja i municije, koja je bitno utjecala na daljnji tijek Domovinskog rata.
U ime Primorsko-goranske županije svečanosti će prisustvovati pročelnik Ureda županije Goran Petrc.
Županova božićno-novogodišnja čestitka
Dragi Primorci, dragi Gorani, dragi građani Republike Hrvatske, Božić u ljudima budi ono najbolje i podsjeća nas na prave vrijednosti – dobrotu, razumijevanje i zajedništvo. Posebna je to prilika uputiti najljepše želje svim ljudima, a osobito onima koje možda u užurbanosti svakodnevice ponekad zaboravljamo.U blagdanskom vremenu posvetimo se obitelji i prijateljima, podijelimo radost, i lijepe
Održan tradicionalni božićno-novogodišnji prijem Primorsko-goranske županije
U opatijskom Centru Gervais održan je tradicionalni božićno-novogodišnji prijem Primorsko-goranske županije, koji je okupio brojne uzvanike iz javnog, kulturnog, gospodarskog i vjerskog života regije.
Božićno primanje Riječke nadbiskupije: Poruke mira, suradnje i služenja ljudima
Riječka nadbiskupija održala je božićno primanje za voditelje i predstavnike javnih institucija, crkvenih ustanova, vjerskih zajednica te suradnike u pastoralu i radu Riječke nadbiskupije.
Primorsko-goranska županija na konferenciji „Kvarner 2030“. Župan Lukanović pozvao na hrabre odluke, projekte s dodanom vrijednošću i zajedničko djelovanje
Na poslovnoj konferenciji Novog lista "Kvarner 2030 – transformacija i investicije" u Opatiji, župan Ivica Lukanović sudjelovao je na panelu „Investicije i turizam“