covid

U PGŽ-u 1554 novooboljelih, 984 osoba ozdravilo

Info za medije 02.02.2022 Zdravstvo

U PGŽ-u 1554 novooboljelih, a 984 osoba je ozdravilo. Tako broj aktivnih slučajeva iznosi 11479. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 2989 uzoraka briseva, što čini udio od 51.39% pozitivnih od ukupnog broja testiranih 9uzoraka.

Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 1032 novooboljelih osoba, 150 sa Liburnijskog područja, 138 iz Crikveničko- vinodolske regije, 131 s otoka Krka, 56 s otoka Lošinja, 23 s otoka Cresa, 21 iz Gorskog kotara te 3 s otoka Raba.

Najveći broj novooboljelih osoba, njih 995, pripadaju skupini radno aktivne populacije, 425 mlađim dobnim skupinama te 134 populaciji starijoj od 65 godina.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti se danas u odnosu na jučer smanjio za 12 pacijenta i iznosi 101. U jedinici intenzivne skrbi KBC-Rijeka, na respiratoru se nalazi 8 pacijenata, dakle jednaki broj kao i jučer.

Tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u Rijeka je od COVID-19 bolesti preminulo 5 starijih osoba od kojij su 3 necijepljene, a 2 nisu primile dodatnu tkz. booster dozu, svi sa prebivalištem u PGŽ.

Tako se broj umrlih osoba u PGŽ tijekom V. epidemijskog vala kojeg projiciramo od 4.01. popeo na 44 osobe od kojih su 13 bile cijepljene, ali sve te osobe nisu primile tzv. booster dozu za pojačanje zaštitnog imunološkog odgovora.

Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ je zbog današnjeg rasta broja aktivnih slučajeva te pada broja hospitaliziranih, nešto niži te iznosi 0.87%.

COVID stanje 1.1.2022.

Domu zdravlja PGŽ stiglo prvo vozilo mobilne ambulante- korak bliže prema dostupnijoj zdravstvenoj skrbi

Predstavnici Primorsko-goranske županije i Doma zdravlja PGŽ preuzeli su prvu mobilnu ambulantu obiteljske medicine u kojoj će se pružati zdravstvena skrb stanovnicima Gorskog kotara i otoka koji u svojoj blizini nemaju izabranog obiteljskog liječnika.

Župan Lukanović : “Medicinski fakultet je ponos regije i stup našeg zdravstvenog sustava”

Medicinski fakultet u Rijeci obilježava svoju 70. obljetnicu. Povodom Dana Fakulteta danas je u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca održana 70. svečana sjednica Fakultetskog vijeća.

Najstarija bolnička škola u Europi — 80 godina Područne škole OŠ Kantrida pri KBC-u Rijeka

Na Klinici za pedijatriju i Klinici za dječju kirurgiju na Sušaku prigodnom svečanošću obilježeno je 80 godina djelovanja škole pri tadašnjoj Dječjoj bolnici Kantrida, sada Područne škole OŠ "Kantrida" pri KBC Rijeka.

Svečano obilježena 200. obljetnica ljekarništva u Bakru

U Bakru je danas svečano obilježena velika obljetnica ljekarništva. Dva stoljeća bogate povijesti prigodno su proslavljena svečanošću koja je u Ljekarni Jadran – Bakar, okupila brojne uzvanike i prijatelje.