
U PGŽ-u 241 novooboljelih, 194 osobe ozdravile
U PGŽ-u je 241 novooboljeli, a 194 osobe su ozdravile. Tako se broj aktivnih slučajeva povećao za 46 osoba i iznosi 2439. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 693 uzorka briseva, što čini udio od 34,78% pozitivnih.
Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 210 novooboljelih osoba, 14je s područja Liburnije, 9 sa područja Gorskog Kotara, 5 osoba s Krka te 3 sa Crikveničko – Vinodolskog područja.
Od ukupnog broja, 162 novooboljelih osoba pripada radno aktivnoj populaciji, 42 mlađim dobnim skupinama dok je 37 u skupini starijoj od 65 godina.
Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti danas iznosi 29, što je za 5 manje nego jučer. I dalje se jedna osoba liječi na respiratoru u jedinici intezivne skrbi KBC-Rijeka. Tijekom jučerašnjeg dana nije bilo preminulih osoba od COVID-19 bolesti.
Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ danas iznosi 1,18%.

Energetska obnova ambulanti u Delnicama- više od 2 milijuna eura za Dom zdravlja
U Delnicama je predstavljen projekt energetske obnove zgrade Doma zdravlja Primorsko-goranske županije, Ispostava Delnice. Riječ je o ulaganju u modernizaciju zdravstvene infrastrukture Gorskog kotara, kojem je cilj povećanje energetske učinkovitosti, smanjenje potrošnje energenata te prelazak na obnovljive izvore energije.
Obilazak ustanova zdravstvene i socijalne skrbi otoka Raba
Obilazak je obuhvatio Ispostave Doma zdravlja, Nastavnog zavoda za javno zdravstvo i Zavoda za hitnu medicinu u Palitu, dislociranu jedinicu Doma za starije i nemoćne osobe Mali Kartec u Banjolu te Županijsku specijalnu bolnicu Insula u Kamporu. Posjet je uključio i posjet Loparu i razgovore s čelnicima Općine Lopar.
Uređena plaža ispod Thalassotherapije Crikvenica
U veljači ove godine potpisan je ugovor vrijedan 173.990,63 eura (s PDV-om) za uređenje plaže koju je ova županijska specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju krajem 2023. dobila u koncesiju od Primorsko-goranske županije na razdoblje od 20 godina. Jedan dio plaže je betonski, a drugi pokriva prirodan materijal - šljunak. Projekt uređenja plaže doprinos je daljnjem razvoju zdravstvenog turizma.
Thalassotherapia Crikvenica kreće u modernizaciju bazena: Investicija od 1,33 milijuna eura za veću energetsku učinkovitost i bolju uslugu
U Thalassotherapiji Crikvenica potpisan je Ugovor o javnoj nabavi radova na adaptaciji i povećanju energetske učinkovitosti bazena, čime započinje realizacija još jednog važnog ulaganja u zdravstveni i wellness turizam Primorsko-goranske županije.