U PGŽ-u 417 novooboljelih, 3903 aktivna slučaja
U PGŽ-u je 417 novooboljelih, a 252 osoba je ozdravilo. Tako se broj aktivnih slučajeva povećao za 162 osobe i iznosi 3741. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 864 uzorka briseva, što čini udio od 48,77% pozitivnih.
Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 283 novooboljelih osoba, 53 s Krka, 36 s područja Liburnije, 25 s Crikveničko-vinodolskog područja, 17 osoba iz Gorskog kotara, te po jedna osoba 1 sa Raba, Cresa i Malog Lošinja.
Od ukupnog broja, 258 novooboljelih osoba pripadaju radno aktivnoj populaciji, 75 mlađim dobnim skupinama i 84 skupini starijoj od 65 godina.
Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti danas iznosi 64, jedna osoba više u odnosu na jučer. Trenutno se 2 osobe liječe na respiratoru u jedinici intezivne skrbi KBC-Rijeka, isto kao i jučer. Tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u Rijeka nije preminula ni jedna osoba od COVID-19 bolesti.
Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ danas iznosi 1,64%.

Domu zdravlja PGŽ stiglo prvo vozilo mobilne ambulante- korak bliže prema dostupnijoj zdravstvenoj skrbi
Predstavnici Primorsko-goranske županije i Doma zdravlja PGŽ preuzeli su prvu mobilnu ambulantu obiteljske medicine u kojoj će se pružati zdravstvena skrb stanovnicima Gorskog kotara i otoka koji u svojoj blizini nemaju izabranog obiteljskog liječnika.
Župan Lukanović : “Medicinski fakultet je ponos regije i stup našeg zdravstvenog sustava”
Medicinski fakultet u Rijeci obilježava svoju 70. obljetnicu. Povodom Dana Fakulteta danas je u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca održana 70. svečana sjednica Fakultetskog vijeća.
Najstarija bolnička škola u Europi — 80 godina Područne škole OŠ Kantrida pri KBC-u Rijeka
Na Klinici za pedijatriju i Klinici za dječju kirurgiju na Sušaku prigodnom svečanošću obilježeno je 80 godina djelovanja škole pri tadašnjoj Dječjoj bolnici Kantrida, sada Područne škole OŠ "Kantrida" pri KBC Rijeka.
Svečano obilježena 200. obljetnica ljekarništva u Bakru
U Bakru je danas svečano obilježena velika obljetnica ljekarništva. Dva stoljeća bogate povijesti prigodno su proslavljena svečanošću koja je u Ljekarni Jadran – Bakar, okupila brojne uzvanike i prijatelje.