korona

U PGŽ-u 427 novooboljelih, 101 osoba ozdravila

Info za medije 06.07.2022 Zdravstvo

U PGŽ-u je 427 novooboljelih, a 101 osoba je ozdravila. Tako se broj aktivnih slučajeva povećao za 326 osoba i iznosi 1904. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 795 uzoraka briseva, što čini udio od 58,71% pozitivnih.

Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 299 novooboljelih osoba, 59 osoba je s područja Liburnije, 33 osoba s Crikveničko-vinodolskog područja, 31 s područja Krka, 3 s otoka Raba te po 1 osoba s otoka Cresa i Malog Lošinja.

Od ukupnog broja, 276 novooboljele osobe pripadaju radno aktivnoj populaciji, 76 mlađim dobnim skupinama i 75 skupini starijoj od 65 godina.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti danas iznosi 27, što je za tri osobe manje nego jučer. Dvije osobe se liječe na respiratoru u jedinici intezivne skrbi KBC-Rijeka. Tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u Rijeka nije bilo preminulih osoba od COVID-19 bolesti.

Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ danas iznosi 1,41%.

Covid-19 PGŽ- stanje 05.07.22.

Domu zdravlja PGŽ stiglo prvo vozilo mobilne ambulante- korak bliže prema dostupnijoj zdravstvenoj skrbi

Predstavnici Primorsko-goranske županije i Doma zdravlja PGŽ preuzeli su prvu mobilnu ambulantu obiteljske medicine u kojoj će se pružati zdravstvena skrb stanovnicima Gorskog kotara i otoka koji u svojoj blizini nemaju izabranog obiteljskog liječnika.

Župan Lukanović : “Medicinski fakultet je ponos regije i stup našeg zdravstvenog sustava”

Medicinski fakultet u Rijeci obilježava svoju 70. obljetnicu. Povodom Dana Fakulteta danas je u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca održana 70. svečana sjednica Fakultetskog vijeća.

Najstarija bolnička škola u Europi — 80 godina Područne škole OŠ Kantrida pri KBC-u Rijeka

Na Klinici za pedijatriju i Klinici za dječju kirurgiju na Sušaku prigodnom svečanošću obilježeno je 80 godina djelovanja škole pri tadašnjoj Dječjoj bolnici Kantrida, sada Područne škole OŠ "Kantrida" pri KBC Rijeka.

Svečano obilježena 200. obljetnica ljekarništva u Bakru

U Bakru je danas svečano obilježena velika obljetnica ljekarništva. Dva stoljeća bogate povijesti prigodno su proslavljena svečanošću koja je u Ljekarni Jadran – Bakar, okupila brojne uzvanike i prijatelje.