U tijeku su završne pripreme za zimsku sezonu na Platku
Topovi za proizvodnju snijega noćas su počeli s radom kako bi se osigurali uvjeti za skijanje, bordanje i sanjkanje. Bude li sve teklo po planu, uz odgovarajuće vremenske uvjete, zimska sezona trebala bi započeti uoči blagdana. Najprije se planira otvoriti dno staze Radeševo uz pokretnu traku i Baby staza, za one najmlađe posjetitelje i skijaše početnike.
U novu sezonu Platak ulazi još bolje prometno povezan, s proširenom pristupnom cestom koja je sada dvosmjerna prometnica cijelom svojom dužinom.
„Platak nije samo skijalište, već prava zimska oaza za sve generacije i različite oblike rekreacije”, poručio je direktor Goranskog sportskog centra Ivan Stojanović, naglašavajući da se osim u skijanju, posjetitelji Platka mogu okušati u nordijskom skijanju i hodanju, planinarenju i uživati na uređenim sanjkalištima, šetnicama i ugostiteljskim objektima.
Unatoč rastućim troškovima u mnogim segmentima poslovanja, cijene skijaških i sanjkaških karata ostaju na prošlogodišnjoj razini što je uz dobru prometnu povezanost još jedan razlog zašto Platak ostaje najdostupnije skijalište u regiji, privlačeći obitelji, rekreativce i sportaše iz Primorsko-goranske županije, ali i šire.
Cjenik skijaških i sanjkaških karata objavljen je na mrežnoj stranici. Uoči početka skijaške sezone, sezonske, tjedne i dnevne/poludnevne karte moći će se kupiti na blagajni na Platku, a dnevne karte i na Petrolovim benzinskim postajama i online putem.
U slučajevima nedostatka prirodnog snijega, uživanje na Platku omogućit će tehnologija proizvodnje umjetnog snijega. Osim toga, iz GSC-a poručuju da su u tijeku i pripreme za atraktivne zimske manifestacije koje će upotpuniti ponudu Platka.
Svoju popularnost Platak duguje jedinstvenom spoju mora i planina, što ga čini nezaobilaznim odredištem za sve ljubitelje prirode i rekreacije. Uz povoljne cijene, jednostavan pristup i kvalitetnu ponudu, Platak će nesumnjivo i ove zime biti omiljena destinacija za zimsku rekreaciju.



PGŽ nagradila najuspješnije sportaše i sportske djelatnike u 2025.godini
U atletskoj dvorani Luciano Sušanj u Rijeci župan Ivica Lukanović uručio je danas nagrade i priznanja za kvalitetu u sportu i vrhunska sportska postignuća u 2025. godini za sportaše i sportske klubove s područja Primorsko-goranske županije.
Župan Ivica Lukanović najavio: „Primorsko-goranska županija značajno povećava ulaganja u sport – čak 2,3 milijuna eura u 2026. godini!“
"Županijski i riječki sport zahtijevaju ozbiljne promjene, zbog čega se planira značajno povećanje ulaganja. U 2026. godini iz županijskog će se proračuna izdvojiti gotovo 2,3 milijuna eura", izjavio je danas župan Ivica Lukanović na konferenciji za medije posvećenoj toj temi.
Primorsko-goranska županija svečano preuzela titulu Europske regije sporta 2026.
Primorsko-goranska županija u Bruxellesu je svečano preuzela titulu Europske regije sporta za 2026. godinu, jedno od najprestižnijih europskih priznanja u području sporta koje dodjeljuje organizacija ACES Europe.
Održana tradicionalna “Noć HNK Rijeka”: Velika proslava povijesnog uspjeha i dvostruke krune
HNK Rijeka tradicionalnom je manifestacijom “Noć HNK Rijeka” u hali Exportdrva okupio oko 500 članova riječke nogometne obitelji kako bi obilježio jednu od najsjajnijih godina u povijesti kluba. Na svečanosti su sudjelovali igrači, stručni stožer, uprava, navijači, sponzori, bivši i sadašnji djelatnici te predstavnici grada, županije i državnih institucija. Sezona 2024./2025. ostat će zapamćena kao godina dvostruke krune, koju je Rijeka osvojila po drugi put u svojoj povijesti.