
Učenički dom Kvarner proslavio 75. rođendan
Učenički dom Kvarner prigodnom svečanosti u HKD-u na Sušaku proslavio je 75. rođendan. U povodu ove velike obljetnice ravnateljica Dubravka Alar Vičević istaknula je da u Domu boravi tristotinjak učenika i učenica u 13 odgojnih skupina.
“Protekom vremena razvila se definicija kvalitetnog učeničkog doma kao odgojno-obrazovne ustanove pa naši korisnici dobivaju sve više sadržaja i mogućnosti aktivnog osmišljavanja vremena koje provode u domu. Potičemo ih na aktivno bavljenje sportom, tjelovježbom, na izražavanje putem likovnog stvaralaštva, dramskog izraza, fotografije i pisane riječ”, rekla je ravnateljica.
Pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije Edita Stilin, uz rođendanske čestitke osvrnula se na dobru suradnju Doma i Županije kao osnivača te je podsjetila da je u dvorištu Učeničkog doma nedavno niknula nova školska sportska dvorana Medicinske škole. “Vrlo brzo ćemo vam urediti i školsko igralište kako biste imali još bolje i kvalitetnije uvjete. Čekamo samo povoljne vremenske uvjete”, najavila je Stilin.
Ujedno je dodala i da su zaposlenici učeničkih domova korisnicima ponekad i više od roditelja, a upravo će im to biti jedno od najljepših sjećanja na srednjoškolsko obrazovanje.
U sklopu svečanosti u HKD-u na Sušaku otvorena je i izložba učeničkih radova.
Svečano otvoren TV i podcast studio Prirodoslovne i grafičke škole
Svečano je otvoren TV i podcast studio Prirodoslovne i grafičke škole. Riječ je o investiciji Primorsko-goranske županije vrijednoj 40 tisuća eura za adaptaciju prostora i kupnju opreme za snimanje i realizaciju. Svečanosti su uz pročelnicu UO za odgoj i obrazovanje Editu Stilin, prisustvovale bivše medijske djelatnice, pročelnica UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj te savjetnica za odnose s javnošću Sandi Bujan Cvečić.
Učenici Ekonomske škole posjetili Matični ured
Učenici trećeg razreda Ekonomske škole „Mijo Mirković“ iz Rijeke – smjer upravni referent s nastavnicom pravne grupe predmeta Monikom Robotić, u okviru predmeta Obiteljsko pravo posjetili su Matični ured Rijeka i upoznali se sa upravnim i stručnim poslovima.
Svečanost povodom 60 godina izgradnje zgrade Osnovne škole Čavle
U emotivnom ozračju obilježena je 60. obljetnica izgradnje zgrade Osnovne škole Čavle svečanošću u Domu kulture na kojoj su se okupile različite generacije učenika, učitelja i mještana, slavljenjem povijesti, tradicije i uspjeha ove obrazovne ustanove, a kojoj je nazočila pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje PGŽ Edita Stilin.
Flegi na Crnoj ovci u Baški promicao odgovorno ponašanje prema životinjama
U sklopu manifestacija Crna ovca u Baški, u organizaciji Županijske radne skupine za zaštitu životinja KRAS, 17. i 18. svibnja održane su dvije, za sudionike besplatne, čitaonice i kreativne radionice. Voditeljica radionica je bila Tea Trdoslavić iz Upravnog odjela za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj Primorsko-goranske županije.