“Žene od A do Z”: U fokusu profesionalni razvoj i briga o sebi i drugima

Konferencija 12.03.2025 Odnosi s javnošću i protokol

S humanitarnim predznakom, četvrta After job konferencija “Žene od A do Z” održat će se u petak, 28. ožujka 2025. godine, s početkom u 17.00 sati, u prostoru Građevinskog fakulteta Rijeka na Sveučilišnom kampusu.

U organizaciji Primorsko-istarske podružnice HUOJ-a, uz podršku Primorsko-goranske županije, Sveučilišta u Rijeci, Građevinskog fakulteta, Studentskog centra Rijeka, Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ i Jadran galenskog laboratorija, konferencija otvara teme zanimljive ženama iz različitih sektora i interesa.

“Na našoj proljetnoj konferenciji razgovaramo o ljepoti, zdravlju, samopouzdanju i profesionalnom razvoju iz perspektiva žena znanstvenica, poduzetnica, liječnica, novinarki, spisateljica. Kotizacija za sudjelovanje iznosi 40 eura, a prikupljena sredstva bit će donirana Udruzi žena operiranih dojki “Nada”, najavljuje organizatorica, komunikacijska stručnjakinja Ermina Duraj u čijem su organizacijskom timu poduzetnica Marija Mažar te radijske i televizijske voditeljice Jana Bubnič Arčanin, Maja Uremović i Barbara Udovičić te pripremaju ovo posebno druženje žena.

Konferencija će obuhvatiti nekoliko zanimljivih panela, uključujući panele “I znanost je ženskog roda”, gdje će gošće prof.dr.sc. Senka Maćešić i prof.dr.sc. Daniela Gračan podijeliti svoja iskustva o ulozi žena u znanosti.

U panelu “Brine(i)mo o sebi i drugima” sudjelovat će voditeljice Ana Radišić, i Belma Džomba, poduzetnica Eva Usmiani, liječnica Silvija Zec Sambol i fizioterapeutkinja Vlasta Gregurić Karabegović i govorit će o ravnoteži između poslovnog i privatnog života, odnosu prema zdravlju, prijateljstvu, uspjesima, sreći, tugama, važnosti ženskog mentorstva i drugim temama.

U sklopu Konferencije planiran je Book cafe s gošćama Teom Tulić  i Sanjom Lujić Pirc te intervju iznenađenja o tajnama poslovnih uspjeha, zaključno s glazbenim gostom Damirom Kedžom koji će nastupiti u pratnji Imrana Duraja na gitari.

Broj mjesta je organičen, uplatom kotizacije u iznosu od 40 eura pomaže se radu udruge Nade, a uplata ide direktno na račun Udruge.

Uplate kotizacije vrše se na račun Udruge Nada s naznakom – Kotizacija za Konferenciju “Žene od A do Z” i ime i prezime sudionice: HR5124020061100125580

Župan Lukanović u Fužinama: Gorski kotar ne treba promatrati kao prostor kojem se pomaže, nego kao prostor kojem treba vratiti ono što daje

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća obilježen je Dan Općine Fužine, uz prigodan program, dodjelu općinskih priznanja i poruke usmjerene prema daljnjem razvoju Fužina i cijelog Gorskog kotara. Svečanosti je prisustvovao župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović, koji je u svom obraćanju posebno naglasio važnost Gorskog kotara kao prostora iznimne prirodne vrijednosti, ali i prostora koji se suočava s ozbiljnim demografskim i razvojnim izazovima.

Župan Lukanović o prvoj godini mandata: Postavili smo temelje za ozbiljan razvojni ciklus, rezultati će se mjeriti izgrađenim školama, domovima i pokrenutim investicijama

Povodom prve godine mandata, župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović održao je konferenciju za medije na kojoj je predstavio najvažnije aktivnosti, projekte i smjer rada županijske uprave u proteklom razdoblju.

Kastav proslavio Dan grada

Na trgu Lokvina održana je svečana sjednica Gradskog vijeća Kastva, u povodu Dana grada. Nazočne je pozdravio župan Ivica Lukanović koji je istaknuo koliko je Kastav kroz protekla desetljeća izrastao u grad koji živi od zajedništva, dobrih ideja i ljudi spremnih dati svoj doprinos zajednici.

Proglašeni pobjednici foto natječaja za svibanj, objavljena tema za lipanj

Ako pokušamo tumačiti vrijeme, vrlo brzo ćemo ući u područje fizike i filozofije te se možda izgubiti u beskrajnim teorijama. Zato ćemo ostati na razini promatranja fotografija koje svjedoče o prolaznosti vremena. Vrijeme je neumoljivo i neprestano teče; jedino ga fotografija može zaustaviti u djeliću sekunde.