Župan Komadina na komemoraciji Dana sjećanja na žrtve Holokausta
Župan Zlatko Komadina sudjelovao je na komemoraciji Dana sjećanja na žrtve Holokausta održanoj na groblju Kozala. Tom prigodom župan je izrazio suosjećanje židovskoj zajednici te odao počast nevinim žrtvama velike tragedije židovskog naroda. Na komemoraciji prisutnima su se također obratili predsjednik Židovske općine Rijeka Ranko Špigl, predsjednik Saveza antifašističkih boraca i antifašista Primorsko-goranske županije Dinko Tamarut te gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel.
U okviru događanja nakon prigodnih govora pročitana je židovska molitve za mrtve kadiš, dok su na spomenik žrtvama progona položeni kamenčići.
Uslijed protuepidemijskih mjera komemoraciji ove godine nisu mogli prisustvovali i predstavnici OŠ Škurinje nositelja projekta Šafran, kojem je cilj upoznavanje učenika s činjenicama o Holokaustu te o opasnostima diskriminacije, predrasuda i netolerancije.
Čestitka povodom Ramazanskog bajrama
Svim vjernicima islamske vjeroispovijesti u Primorsko-goranskoj županiji i Republici Hrvatskoj čestitamo Ramazanski bajram, Bajram Šerif Mubarek Olsun.
U Exportdrvu održan panel “Ljepota žene bez filtera”
U sklopu ovogodišnjeg festivala Wine Ri, prostor Exportdrva ugostio je stručni panel pod nazivom „Ljepota žene bez filtera“. Događaj je okupio stručnjakinje iz područja medicine, psihologije i nutricionizma koje su pred brojnom publikom progovorile o stvarnoj slici ženskog tijela, i izazovima koje danas nameću društvene mreže.
Miljenko Dorić i Leonardo Bressan dobitnici nagrada za životno djelo Primorsko-goranske županije
Prof. dr. sc. Miljenko Dorić i dr. Leonardo Bressan ovogodišnji su laureati nagrada za životno djelo Primorsko-goranske županije. Odluku o dodjeli ovog najvišeg priznanja vijećnici Županijske skupštine donijeli su jednoglasno na današnjoj sjednici.
Župan Lukanović u radnom posjetu Rabu: lučka infrastruktura, poljoprivreda i razvoj otočnih potencijala u fokusu
Župan Ivica Lukanović boravio je u radnom posjetu otoku Rabu, gdje je održao niz sastanaka i obišao nekoliko važnih lokacija, s ciljem izravnog uvida u razvojne projekte, gospodarske potencijale i funkcioniranje županijskih sustava na otoku.