
Župan Komadina obišao kapitalni županijski projekt- gradilište nove škole “Jelenje- Dražice”
Učenici OŠ “Jelenje-Dražice” početkom slijedeće godine krenut će u rekonstruiranu, modernu školu s nastavom u jednoj smjeni, najavio je to župan Zlatko Komadina tijekom današnjeg obilaska gradilišta ovog kapitalnog županijskog projekta, dogradnje i rekonstrukcije škole i izgradnje školske sportske dvorane, vrijednog gotovo 40 milijuna kuna.
„Ova škola u Jelenju dokaz je da nastavljamo s kapitalnom gradnjom unatoč krizi koja nas je zadesila s proračunom. Kao što smo i rekli sve što je započeto ćemo i nastaviti, pogotovo u školstvu i zdravstvu. U ovoj konkretnoj investiciji Županija sudjeluje s 24 milijuna kuna, a općina Jelenja sa 16 milijuna. Imamo sjajnog izvođača GP Krk i vjerujem da će škola biti dovršena u planiranim rokovima, početkom 2021.godine“, rekao je župan.
Pohvalio je projekt, te rekao da će djeca dobiti modernu i funkcionalnu školu s vanjskom i unutarnjom dvoranom, igralištima te kapacitetom većim od sadašnjeg broja učenika. „Ovo je generacijski projekt za ovaj kraj. Mi smo naš posao osnivača shvatili ozbiljno i cilj nam je bio da sve škole u Županiji budu u jednoj smjeni. Dograđivali smo stare i gradili nove objekte, izgrađeno je i puno školskih sportskih dvorana tako da u svakom kutku Županije imamo kvalitetne uvjete i za obrazovanje i za bavljenje sportom“, naglasio je župan.

Zadovoljstvo dinamikom radova izrazio je i načelnik Općine Jelenje Robert Marčelja te rekao kako je to za stanovnike Jelenja jako velik i važan projekt, a sportska dvorana bit će prva u toj općini. Ravnateljica škole Dejane Paškvan – Žeželj dodala je da će zahvaljujući ovom dugo željenom projektu raditi na jednoj lokaciji i u jednoj smjeni.
Ovo veliko školsko gradilište, kojeg su uz župana danas obišle i zamjenica Marina Medarić te resorna pročelnica Edita Stilin, „otvoreno“ je prije godinu dana i do sada radovi teku u planiranim rokovima. Proširenjem postojeće zgrade škola će imati 21 učionicu, dvostruko više nego do sada. Gradi se i jednodijelna školska sportska dvorane koja će biti smještena na istočnom dijelu parcele sa zasebnim ulazom, a toplom vezom bit će povezana sa zgradom škole. Cjelokupnim zahvatom postojeća građevina škole povećat će se za oko 2.800 m2 bruto površine.
Svečano otvoren TV i podcast studio Prirodoslovne i grafičke škole
Svečano je otvoren TV i podcast studio Prirodoslovne i grafičke škole. Riječ je o investiciji Primorsko-goranske županije vrijednoj 40 tisuća eura za adaptaciju prostora i kupnju opreme za snimanje i realizaciju. Svečanosti su uz pročelnicu UO za odgoj i obrazovanje Editu Stilin, prisustvovale bivše medijske djelatnice, pročelnica UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj te savjetnica za odnose s javnošću Sandi Bujan Cvečić.
Učenici Ekonomske škole posjetili Matični ured
Učenici trećeg razreda Ekonomske škole „Mijo Mirković“ iz Rijeke – smjer upravni referent s nastavnicom pravne grupe predmeta Monikom Robotić, u okviru predmeta Obiteljsko pravo posjetili su Matični ured Rijeka i upoznali se sa upravnim i stručnim poslovima.
Svečanost povodom 60 godina izgradnje zgrade Osnovne škole Čavle
U emotivnom ozračju obilježena je 60. obljetnica izgradnje zgrade Osnovne škole Čavle svečanošću u Domu kulture na kojoj su se okupile različite generacije učenika, učitelja i mještana, slavljenjem povijesti, tradicije i uspjeha ove obrazovne ustanove, a kojoj je nazočila pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje PGŽ Edita Stilin.
Flegi na Crnoj ovci u Baški promicao odgovorno ponašanje prema životinjama
U sklopu manifestacija Crna ovca u Baški, u organizaciji Županijske radne skupine za zaštitu životinja KRAS, 17. i 18. svibnja održane su dvije, za sudionike besplatne, čitaonice i kreativne radionice. Voditeljica radionica je bila Tea Trdoslavić iz Upravnog odjela za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj Primorsko-goranske županije.