PGZ Logo

11. sjednica Partnerskog vijeća Primorsko-goranske županije

Sjednica 29.07.2020 Regionalni razvoj

Primorsko-goranskoj županiji u Rijeci, dana 20. srpnja 2020. godine održana je 11. Sjednica Partnerskog vijeća Primorsko-goranske županije.

Na sjednici je prihvaćeno Izvješće o provedbi Razvojne strategije Primorsko-goranske županije 2016.-2020. za 2019. godinu koje se izrađuje sukladno Zakonu o regionalnom razvoju svake godine za prethodnu godinu te ga Primorsko-goranska županija dostavlja Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.

Članovi Partnerskog vijeća također su informirani o odluci o produženju važenja “Razvojne strategije Primorsko-goranske županije 2016.-2020.” na razdoblje do 31. prosinca 2021. godine koju je na svojoj 31. sjednici u srpnju donijela Županijske skupština. U daljnjoj razradi ovih strateških tema informirani su i o tijeku izrade “Plana razvoja Primorsko-goranske županije 2021.-2027.”, a koju priprema Javna ustanova „Regionalna razvojna agencija Primorsko-goranske županije“.

Održana 39. sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća Primorsko-goranske županije

Na 39. sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća raspravljalo se o izrađenoj Analizi stanja poduzetništva Primorsko-goranske županije u 2025. godini. Radi se o dokumentu u kojem su dane informacije o nefinancijskim i financijskim pokazateljima za razdoblje od 2015. do 2024. godine, koji oblikuju opće stanje gospodarstva Primorsko-goranske županije.

Zamjenik Štimac na Otočnom vijeću Vlade RH preuzeo ugovor za ulaganje u Županijsku specijalnu bolnicu Insula

Zamjenik župana Primorsko-goranske županije Toni Štimac sudjelovao je na 1. sjednici Otočnog vijeća Vlade Republike Hrvatske, održanoj u Postirama na otoku Braču, na kojoj su uručeni ugovori za projekte usmjerene na razvoj hrvatskih otoka i unaprjeđenje kvalitete života otočana.

Župan Lukanović s predstavnicima HEP-a obišao gradilišta sunčanih elektrana na Unijama i Cresu

Župan Ivica Lukanović obišao je s predstavnicima Hrvatske elektroprivrede gradilišta sunčanih elektrana na otoku Unije i u Orlecu na Cresu, projekte koji predstavljaju važan korak prema većoj energetskoj samodostatnosti i održivijem razvoju kvarnerskih otoka.

Otvoren međunarodni skup u Opatiji: Primorsko-goranska županija predvodi europski projekt „Digi-B-Well” vrijedan 2,2 milijuna eura

U opatijskom hotelu Keight danas je započeo dvodnevni međunarodni skup koji je okupio brojne predstavnike javnih tijela iz Hrvatske i inozemstva. Središnji povod okupljanja je pilot-testiranje digitalnog alata u sklopu europskog projekta „Digi-B-Well”. Projekt je usmjeren na jačanje kapaciteta malih i srednjih poduzeća, javnih tijela i akademske zajednice za digitalizaciju, upravljanje u digitalnom dobu te postizanje digitalne dobrobiti.